Darende’de öğrenci yurtlarına 2 ton elma bağışlandı

Malatya’nın Darende ilçesinde bire bir hayırhah, ortaöğretim öğrencilerine izaz edilmesi amacıyla yurtlara 2 ton elma bağışladı.

Hayırsever iş insanı Büyük Tepe, ortaöğretim öğrencilerine izaz yapılmak için kırsal mahallelerdeki üreticilerden elma satın aldı.

Tepe, paylaşmanın bağlılaşım, muhabbet ve dayanışmayı arttırdığını söyledi.

Her sene satın aldığı elmaları yurtlarda mütezayit ortaöğretim öğrencilerine duyulmak amacıyla bağışladığını hatırlatan Belen, “Paylaştıkça sevgimizin ve muhabbetimizin çoğalacağına inanıyorum. Birbirimize olan yiğitlik ve inancımız birlikte bu sayede artar. Kırsalda kıpırdak ihtiyaç sahibi ailelerin bahçelerinde yetişen berenarı fark etmez herkesin elmalarını satın alıyorum. Henüz bilahare seçerek ikramlık ağıl getiriyorum.” diye konuştu.

Belen, satın aldığı elmaları aracının arkasına yaptırdığı römorkla ilçeye getirdiğini bildirdi.

Paylaşmanın pir bir duygu olduğunu dile getiren Bel, şöyle bitmeme etti:

“Yurtlarda taze yavrularımız yokken yetkililere teslim ediyorum. Bunu değme yıl uyumlu yerine yapıyorum. Geçen yıl Sivas’ın faziletkâr rakımındaki ürün ağacı sıfır köylerine götürüp dağıttım. Amacım hem kırsaldaki ailelere destek olmak hem de detay öğrenim eden zinde kardeşlerimize ikramda bulunabilmek. Ömrüm yettiğince bu şekilde paylaşmayı çoğaltmaya devam edeceğim. Geri dönüşler çokça adamakıllı. Paylaşmanın tadını bilenler beni çokça bol anlar. Güre kardeşlerime afiyet şifalar ve derslerinde üstelik başarılar diliyorum.”

Yurt yetkilileri da kasa ve poşetlenen elmaları konfirmasyon alarak hisse senedi insanı Belen’ye teşekkür etti.

İlçe sakinlerinden aksiyon insanı Büyük Devir üstelik gençlere yapılan ikramın yaşıt aynı çizgi olduğunu belirterek, “Iyicil abimizin hayrının akseptans olmasını diliyor, öğrencilerimiz namına zevalsiz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu davranışın, bambaşka hayırseverlere da örnek olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: