Darende’de İtfaiye Haftası kutlandı

Malatya’nın Darende ilçesinde İtfaiye Amirliğine ilişkin ekipler, İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında geçmiş ve esas okullarında öğrencilerle bire bir araya geldi.

İtfaiye Amirliğine tutkun 3 nefis takım, kaymakamlık merkezi ve kırsaldaki okulları itfaiye aracı aracıyla ülfet ederek, ateş konusunda uyarıların kayran aldığı broşürleri öğrencilere dağıtarak pentür kitabı hediye etti.

İstasyon Amiri Seyfullah Karcı, İtfaiye Haftası kapsamında mütenevvi etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, öğrencilere ivedili durumlarda ne yapmaları gerektiği üzerine temel bilgiler verdiklerini söyledi.

Yangın üstüne çocukların hikmet sahibi olması üzere uyumlu yerine bu model etkinlikler gerçekleştirdiklerini kaydeden Karcı, “Çocuklara türlü hediyeler vererek itfaiyenin ne iş yaptığını ve neden böyle giyindiğimizi anlatıyoruz. Onlara, cuşiş gördüklerinde müstacel şekilde 112’yi aramaları gerektiğini söyleyerek yangından uzak durmaları, acı ve çakmakla oynamamaları üstüne uyarılarda bulunuyoruz. Verdiğimiz bilgilerin sürekli olması üzere da ağır ezgi muhtelif materyaller dağıtıp hediyeler veriyoruz.” dedi.

İtfaiye aracının bile tanıtıldığı ziyaretlerde, öğrenciler itfaiye hortumu üstelik kullandı.

Okul idareleri da itfaiye aracı ekiplerine ziyaretlerinden muhit teşekkürname etti.

Share: