Darende kaza merkezinde asfalt çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende kaza merkezi ve mahalle yollarını sıcak asfaltla istila çalışmalarına başladı.

İlçenin gelişip güzelleşmesi ve dirim kalitesinin artması üzere başlatılan altyapı projelerinin tamamlanmasının arkası sıra ilçe merkezine, misil bakım ve yunak asfalt serimi yapıldı.

Çalışmalar karşı bilgelik veren Defa ve Altyapı Eş Güdüm Dairesi Başkanı Kağan Çıpa, kaza belediyesi ile koordineli benzeri şekilde ölçülü çalışmalarla Darende’nin çarşı merkezi ve bir nice mahallesinin daha konforlu ve çağdaş tıpkısı ağıl geldiğini söyledi.

Ara mahallelerde ise çalışmaların devam etmesi üzere doğalgaz, akarsu ve kanalizasyon hatlarının yenilenerek tamamlanmasını beklediklerini kaydeden Çıpa, “Başkanımızın talimatıyla bu yıl Darende’bile asfalt çalışmalarına başladık. İlk namına kırsalda bulunan Ayvalı ve Aşağıulupınar mahallelerinin asfalt işlerini tamamladık. Deminden minval sınırları içerisinde çalışmalarımız bitmeme ediyor. Altyapıdan etraf geciken hep yollara sıcak asfalt serimlerini yapacağız. Hizmetlerin Darende’ye esaslı olmasını diliyorum.” dedi.

DÜRÜST Fırka İlçe Başkanı Veysel Karaman ve SELIM Parti İlçe Avrat Kolları Başkanı Istek Vahim de emeği geçenlere teşekkür ederek, yolların hamam asfaltla kaplanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

Konuşmaların peşi sıra İlçe Karı Kolları Teşkilatı eliyle el eş güdüm ekiplerine tatlı ikram edildi.

Share: