Dalaman’da Rençper As Yeri açıldı

Muğla’nın Dalaman ilçesinde ürrticilerin ürünlerini satabilecekleri Ekinci Satma Yeri’nin açılışı yapıldı.

Atakent Mahallesi Bülüşlü mevkiinde açılan mağazada çiftçilerin yetiştirdiği dernekevi ürünler satışa sunulacak.

Dalaman Kaymakamı Ongun Yakuta, bölgenin bereketli topraklarında üretilen yerel ürünlerin vatandaşlara sunulmasının önem yeryüzü ettiğini vurguladı.

Kaymakam Yakuta, Dalaman İnciri ve Elcik Soğanı için coğrafi bel çalışmalarının sonuç aşamaya geldiğini hatırlatarak; “Yöresel ürünlere duyulmak isteyen tüketiciler için haddinden fazla güzel tıpkı eş noktası kazandırıldı. Bölgede yetiştirilen ürünlere vatandaşlar rahatlıkla ulaşabilecek. Bizlere sakıt bu tesisin yaşatılması. Nişane akışını sağlamamız, insanları buraya yönlendirmemiz gerekiyor. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Muğla İl Ekincilik ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla’nın turizmin yanı sıra çok mefret tıpkısı ekincilik potansiyeline cemaat olduğunu belirtti.

Çiftçinin ürünlerini tüketiciye ulaştırabilmesi için planlı dayanışmanın sağlanmasında emeği sabık herkese teşekkürname ettiğini söyleyen Saylak, “Dalaman Taşbaşı Mahallesinde çilek yetiştirdik. İncir kurutma ve antipatik ambarlama için emek yapıyoruz. Bağımlı burada kooperatifleşmede balaban, coğrafi işaretlerimizi da alacağız. Kırsalda kalkınmamızı bu şekil çalışmalarla yürüteceğiz. Yağ, şeker hastalığı, un var. Bize düşen helva yazmak” dedi.

Tıbbi hoş kokulu nebatat üreten Umu İlhan ise tüketiciye direk ulaşabildikleri as noktası kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Satış yerinin hizmete sunulmasında emeği geçenlere plaket sunma edildi. – MUĞLA

Share: