Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(İmamoğlu kararı) Henüz biten şiddet süreci, haram yok”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması MARDİN – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’de Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme, Mardin Derik Ovası Sulaması, Midyat- Nusaybin Yolu ile Yapımı Tamamlanan Gayrı Projelerin Şişko Açım Töreni’nde konuştu. (7)

Cumhur Reisi Erdoğan: “(İmamoğlu’na mahkumiyet kararı) Bahis bir şahsın, hakimlere taşlama ettiği iddiasıyla aldığı mahkumiyet kararından ibaret.”

Cumhur Reisi Erdoğan: “Yer sert şekilde eleştirdiğimiz mütehammil haddinden fazla hüküm olmuştur. Ama bu, hiç kimseye, hakimlere taşlama ika, duruşma kararlarını tanımama hakkı vermez.”

Cumhur Reisi Erdoğan: “Bizim demokrasiye ve siyasetin yasal yöntemlerle yapılmasına olan bağlılığımızı kimesne sorgulayamaz.”

Reisicumhur Erdoğan: “(İmamoğlu kararı)Henüz biten karar süreci, yasak namevcut. Temel çarpıklık, hâkimiyet sürecinin 6’lı masanın siyasi çekişmesinin mezesi haline getirilmeye çalışılması”

Cumhur Reisi Erdoğan: “Avara kasnak kadar toplanıp dağılmaktan ayrıksı gelişim yapmayan altılı ganyan masa ve ortakları, birbirine fiyaka atmakla uğraşacaklarına çıkıp adaylarını car etsinler.”

Share: