Cumhur Reisi Erdoğan market fiyatları üzere güneş verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 5 Aile’ta partisinin umumi merkezinde yaklaşık 48 milletvekili ile güruh yaptı. Toplantıda milletvekilleri yurttaşlardan mevrut talepleri Cumhurbaşkanı’na iletti.

Yer makro şikayet marketlerin raflarındaki bedellar oldu. Milletvekilleri, vatandaşlardan mevrut baş döndürücü bedel artışı kaynaklı eleştirileri Cumhur Reisi Erdoğan’a aktardı. Erdoğan’ın “Şişkinlik odaklı benzeri kere izleyeceğiz. Fiyatlar normale dönecek, marketlerde fiyatlar birkaç taban kadar düşecek” dediği öğrenildi.

Tarım sektöründe yaşanan mesail da benzeri değişik koskocaman gündem başlığı namına masadaki yerini aldı. Milletvekilleri, girdi maliyetleri ve güven borçları yüzünden üretemeyecek arkaç mevrut çiftçilerin durumu Erdoğan’a iletti.

Vekiller, Cumhur Reisi’na çiftçinin kullandığı mazot, basılmış ve enerjinin yarısının devlet yoluyla ödenmesi önerisini sundu. Antrparantez yağışsızlık dolayısıyla sulama için ivedili gölet yapılması, bitmeme fail yatırımlara yanıt artırımı bile talepler beyninde vadi aldı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın ise bu talepleri gömlek ettiği anlatım edildi.

Öte yandan Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel de Hür Sanayici ve İşadamları Derneği’nin MÜSİAD ayrımsız programında ekonomiye müteveccih meşruhat yaptı. Değme çeşit tedbirin alınmaya bitmeme edeceğini tamlayan Nebati, “Ortodoks politikaları aynı kenara koyduk, heterodoks politikalar var” dedi.

 

Share: