Çubuk’ta kullanılmayan yazboz tahtası paletler sahipsiz hayvanat üzere yuvaya dönüştürülüyor

Ankara’nın Çubuk ilçesinde metruk kara tahta paletlerden sahipsiz hayvanların barınabileceği yuvalar üretiliyor.

Çubuk Belediyesi, devlet genelinde hesaplı Başarısız Atılmış Projesi kapsamında vatandaşlar ve kurumlarca gönderilen, özelliğini yitirmiş kara tahta paletleri, atölyelerinde işleyerek sahipsiz kedi ve köpekler amacıyla yuvaya dönüştürüyor.

Belediye Afiyet İşleri Müdürlüğünce düzenlenen çalışmada, yaklaşık 200 kulübe yapılarak ilçenin mukannen noktalarına yerleştirildi.

Çubuk Belediyesi Esenlik İşleri Müdürü Mehmet Akif Futbolcu, gazetecilere, belediye namına ferasetsiz tahavvül kültürünün yaygınlaşması için türlü icraat yürüttüklerini söyledi.

Geri dönüşümün ekonominin elzem aynı unsuru haline geldiğini vurgulayan Topçu, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Zevalsiz Demirbaş’ın talimatıyla ilçemizde kafasız dönüşümü temas alanda yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Esenlik İşleri Müdürlüğü olarak bu çalışmalara bindi oluyoruz. Kullanılmayan tahta paletlerden birey dostlarımız sokak hayvanlarının faydalanacağı sıcak evler yapıyoruz. Yaptığımız kulübelerle beslenme odaklarının olduğu alanlarda mahsus ihtiyaçları gideriyoruz. Bu proje sebebiyle hem metruk ürünleri ekonomiye kazandırıyoruz hem birlikte sokaktaki dostlarımız yunak birer yuvaya kavuşuyor.”

Share: