ÇOMÜ Aile Sahipliğinde Çanakkale Hars ve Çanakkale Şehitlik gezisi düzenlendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi aile sahipliğinde Çanakkale Kültür ve Çanakkale Şehitlik gezisi düzenlendi.

Trakya Üniversiteler Birliği’nin 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi karı sahipliğinde, Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Namık Eksiksizlik Üniversitesi, Bandırma Onyedi Ilkgüz Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla, Çanakkale Hars ve Çanakkale Şehitlik Gezisi düzenlendi.

Öğrencilerimizin milli şuurlarının güçlendirilmesine katkıda yatmak, farkındalıklarını arttırarak gündüz bilinçlerinin gelişmesine yüklenmek ve birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını ulaşmak üzere kombinasyon edilen geziye öğrencilerden ve yönetimsel personelden oluşan kısaca 125 yabanlık tıpkı kadro ortaklık sağladı.

Kilitbahir, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Afiyet Müzesi, Çanakkale Şüheda Abidesi, Ertuğrul Yoğun, 57. Meze Şehitliği ve Conkbayırı gibi alanları delil eşliğinde konuşma fail öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı alanları yakından görme fırsatı buldukları için az çok bahtiyar ve fosforlu olduklarını ifade ettiler. – ÇANAKKALE

Share: