ÇOKAB üyesi belediyeler yılın sonuç toplantısını Bayburt’ta yaptı

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanlığı (ÇOKAB) 2022 Yılı Ara Kocaoğlan Gösterişsiz Divan Toplantısı Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’nin eş sahipliğinde Eş Yaşam Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanı ve Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı ile bağlanak üyesi belediye başkanları Başbuğ Hükmü Pekmezci’ye makamında ziyarette bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Komutan Pekmezci angajman üyelerini Bayburt’ta ağırlamaktan bahtiyarlık duyduklarını anlatım ederek misafirlerine onurluk takdiminde bulundu.

Birlik Başkanı Taşçı ve konuk şehremaneti başkanları ise Komutan Pekmezci’ye kendilerine gösterdiği ilgiden yağlık teşekkür ederek çalışmalarında başarı temennisinde bulundular.

Daha bilahare toplantıya geçildi. Tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yılın sonuç meclis toplantısında Bayburt Belediyesi Matbuat Iz ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bayburt tanıtım filmi izlendi.

Tanıtım filminin arkası sıra kürsüye sâdır Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci konuk belediye başkanlarına hoş geldiniz diyerek divan toplantısının hayırlara anahtar olmasını diledi. ÇOKAB aracılığıyla hayata geçirilmesi planlanan Ceberut Atık Ayrıştırma tesisi projesinin hayata geçmesinden bahtiyarlık duyacaklarını belirten Başbuğ Pekmezci, “Şuan şehrimizde Bayburt- Gümüşhane illeri adına kurduğumuz Moskof Atık Ayrıştırma Tesisimiz var. Orada çöplerimizin toplandığı alanda bir tesis eliyle toplanan bataklık gazı gazı yakılarak elektriğe dönüştürülüp muktezi yerlere ilişkin firma tarafından ulaştırılıyor. Kestirmece 3-4 kamer öncede alt kurul kararı ile mekanik ayrıştırma tesisi ile ait tıpkısı tenkis yaptık. Onunda inşası tamamlanma aşamasında. İnşallah bundan sonra Bayburt ve Gümüşhane yerine bunu faaliyete geçireceğiz. Zaman sizleri burada görmekten bahtiyarlık duyduğumuzu tercüman olmak istiyorum.” diyerek konuştu.

Birlik Başkanı ve Oltu Belediye Reisi Necmettin Taşçı ise konuşmasında toplantının hayırlara açkı olmasını dileyerek Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye misafirperverliğinden ekolojik ortam teşekkür etti.

Konuşmaların peşi sıra kalkınma birliğin bünyesinde faaliyete geçirilecek olan projelerin yapımını üstlenen firma yetkilileri lokma yaptı. Tike sonrası ruzname maddelerinin görüşülmesi ve dilek temennilerin alınmasıyla güruh sona erdi.

Toplantıya Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Artvin Belediye Reisi Demirhan Elçin, Oltu Belediye Reisi Necmettin Taşçı, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, Kemalpaşa Belediye Reisi Ergül Akçiçek, Uzundere Belediye Reisi Hilmi Aktoprak, Şavşat Şehremini Nihat Enerjik, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Hopa Şehremini Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Reisi Sebep Demir, Yusufeli Belediye Başbuğ Vekili Süleyman Toprak, Bayburt Belediye Komutan Yardımcıları Süreyya Türkmenli ve Nesimuttin Selçuk ile angajman üyesi çekicilik temsilcileri katıldı. – BAYBURT

Share: