Çıtırbom ve alkollü sürücünün polislere söylediği sözler pes dedirtti

Aksaray’dahi çıtırbom ve alkollü açacak kullanırken polise yakalanan sürücünün polislere söylediği sözler pes dedirtti. Osmanlı’dan girip Rum’dan sâdır alkollü güdücü ukubet yememek amacıyla memurlara detaylı müddet çevirici döktü. Cezadan kurtulamayacağını anlayan güdücü bu kat dahi 3 kardeşinin subay olduğunu belirterek, “Benim 3 kardeşim subay siz bana ceza yazıyorsunuz” dedi.

Olay, Hacı Hasanlı Mahallesi Bankalar Caddesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, kentte varlık ve büzük uygulaması eden İl Itimat Müdürlüğüne merbut Düzenlilik Şubesi ve Trafik Tescil ve Fal Şubesi ekipleri tereddüt üstüne 68 ABG 704 plakalı makine durduruldu. Araçtan indirilen güdücü Hasan Ş. (28) ve arkadaşı Durmuş B.’nin (22) peş araması ve kimlik sorgusu yapılırken, çoban Hasan Ş.’nin ehliyetsiz olduğu tayin edildi. Ardından sürücünün ispirto testi yapıldı. Çok alkollü olmadığını söyleyerek polis memurunun uzattığı alkol metreyi üfleyen güdücü 1.42 promil alkollü artık. Hem ehliyetsiz hem üstelik alkollü kendisine yakalanan çoban ceza yiyeceğini anlayınca bu nöbet birlikte cezadan ayrılmak üzere aplikasyon noktasında amirin yanına gitti. Memur memura kendini tanıtıcı güdücü, “Ben Aksaraylıyım, Demirci kasabasındanım. Ben ciddi Osmanlı’yım, Osmanlı çocuğuyum ben, bu bilmediği üzere geçtim ego kasem ederim. Yararlı! Bak solcuda vardır. Benzeri yardımcı olun abi, hepimiz Anadolu çocuğuyuz. Kapkaç yok, eşkıya namevcut tıpkısı madde namevcut. Sen Rum çocuğu değil misin?” dedi. Basın mensuplarının “Bozukluk alkollü kurgu kullanıyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan çoban, arkadaşının nöbet bilmediğini belirterek, “Ego kullanmıyorum. Kullandım, yolu bilmediği için kullandım. Ego alkollü makine sürmem. Yoldaş yolu bilmiyordu. Yolu bilmediği için diyorum. Yolu bilmediği amacıyla ego sürüyordum. Onu da çevirince ego döndüm. Bu yani yüklülük namevcut” dedi.

Cezaya, “Subay kardeşiyim” deyip itiraz etti

Osmanlı’dan girip Küçük Asya’dan sâdır alkollü sürücü ukubet yememek için memurlara etraflı müddet kurgu döktü. Ceza işlemleri içi polis otosu başına alınan sürücü bu el bile ayrımlı aynı öğün deneyerek cezadan kurtulmaya çalıştı. GBT sorgusunun esasen yapılmasını isteyen sürücü, “Bu devlete benim 3 modül kardeşim subay, GBT’üstelik mukayyet değil mi? 3 parça kardeşim subay benim. Azrail beni çekiyor değil mi? Benim 3 tane kardeşim subay, girip T.C.’me baksınlar. Abi benim 3 modül kardeşim subay diyorum, sen bana ukubet yazıyorsun. Bu devleti esirgeyici zaten benim kardeşlerim, girin bakın” diye konuştu.

Alkollü sürücüye türedi miftah kullanmaktan 8 bin 190 TL ve alkollü araç kullanmaktan 4 bin 64 TL koyulmak amacıyla hep 12 bin 254 TL para cezası kesildi. Sürücünün ara bulucu beraberinde kâin arkadaşı Durmuş B.’ye doğrulama edildi. Alkollü çoban ise ifadesi kırılmak amacıyla Aksaray Polis Merkezine götürüldü. – AKSARAY

Share: