Çinli bisikletliye çarparak ölümüne bozukluk olan sürücüyü JASAT yakaladı

EDİRNE’nin Uzunköprü ilçesinde bisikletiyle giden Çin uyruklu M.A.K.’ye belli belirsiz ticari aracıyla çarpıp ölümüne sebep olan S.G., Jandarma Cürüm Araştırı Timi (JASAT) marifetiyle asayiş kameralarından 2 bin 300 anahtar incelenerek yakalandı.

Kaza, 16 Son Teşrin günü saat 19.30 sıralarında Uzunköprü ilçesine sadık Kırkkavak köyünde meydana geldi. Köy önünde giden S.G. yönetimindeki 22 RL 284 plakalı hafif ticari vesile, bire bir yöne giden Çin tabiiyetli M.A.K.’nin kullandığı bisiklete çarptı. M.A.K., kaza yerinde hayatını kaybetti. S.G. ise kaçtı.

PARÇALAR BİRLEŞTİRİLEREK ARACIN MARKA VE MODELİNE ULAŞILDI Edirne İl Cingöz Komutanlığı’na sınırlanmış JASAT, olayın aydınlatılması amacıyla çalışma başlattı. Ekipler, fenomen durumunda kaymakamlık sırasında düşen parçaları birleştirerek, aracın bellik ve modeline ulaştı. Ekipler, kamera kayıtlarından kaba olarak değerlendirilen 2 bin 300 uzlaştırıcı inceledi, çoban S.G. ve açar plakasına ulaştı.ARACININ PARÇALARININ EVİNİN BAHÇESİNDE DEĞİŞTİRMİŞ

S.G.nin kazaya müdahil aracını mukannen bire bir müddet evinin bahçesinde saklandığı, henüz sonradan alıngan yöre camını Kırklareli’den realizasyon ettiği, hassas insicamlı ve panjuru internetten alarak Uzunköprü’de bulunan evinin bahçesinde öz imkanları ile değiştirdiği, uzlaştırıcı delilleri girmek üzere yıkadığı ve biricik hasarlı küsurat parçası olan motor kaputunu mübadele etmek amacıyla Edirne’de sanayiye götürdüğü belirlendi. S.G., Uzunköprü’deki evinde kurnaz ekiplerince yakalanarak, gözaltına makbuz. Edirne’de sanayide bulunan araca ise incelenmek amacıyla ahali konuldu. S.G., jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi.

Share: