Çıldır Gölü’nde hafta sonu yoğunluğu

Çıldır Gölü’nde hafta sonu yoğunluğu

ARDAHAN – Ardahan’dahi, yüzeyi bankiz kaplı Çıldır Gölü’nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Şark Anadolu’nun sunma şişman ikinci gölü olan Çıldır Gölü, hafta sonu buz üzerinde müracaat etmek ve süvari kızak keyfini yaşamak isteyenlerin yol uğrağı yeri oldu.

Kış mevsiminde yüzeyi tamamen bankiz kaplanan Çıldır Gölü’nde, itici çekicilik nedeniyle buz tabakasının kalınlığı düz saha 30 santimetreye ulaştı. Hafta sonunu vesile alim turistler, güneşli havada yüzeyi bankiz ciltli Çıldır Gölü’nde süvari kızak ve ata binmenin keyfini yaşadı.

Ardahan Inanma Müdürü Manzara, Ardahan’ın arz şişman güzelliklerinden birinin Çıldır gölü olduğunu söyledi. Herkesi bu güzellikleri görmeye ve bu zevki tatmaya nida eden Hayal, “Ardahan’dahi ski tesisi olduğunu bilmeyenler tür. İnşallah Beyaz Zehir elmasla ülfet etmek istiyoruz. Tamam dünyada olduğu kabil burada bile kar yağışı olmadı. Ama Çıldır gölünde sonsuz bir buz pisti bulunmakta. Bu buz pistinde atlı kızak keyfi bir bambaşka ve herkesi bu heyecanı yaşamaya çağırma ediyoruz”

Manisa Akhisar’dan mevrut Misyon Gonca ise, “Büyük doğası ve sakin ortamıyla bura adi haddinden fazla evire çevire, manzarası ve ortamı ayrımsız alelacayip. Süvari kızak keyfi da yaşadık, siftinlik eksiksiz” dedi.

Share: