ÇEKMEKÖY’DE KADININ ŞÜPHELİ ÖLÜMÜNDE KOCASI TUTUKLANDI

ÇEKMEKÖY’bile evinde ölü kâin 2 yavru annesi Zeynep Özgelen’in (36) eşi Muhammet Özgelen, ‘Eşi isteyerek öldürme’ suçundan tutuklandı. Muhammet Özgelen ifadesinde, “Rahatsızlanınca banyoya götürüp, akarsu tutup his masajı yaptım. Ambulans geldi, engelleme etti. Ekiplerin öz aralarındaki konuşmalarında eşimin işkembe kanaması geçirdiği söylendi. Daha bilahare de eşim memat etti” dedi. Kadının yakınlarının lüp içre çektiği fotoğraflarda duvarlarda çağ olması dikkat çekti.

Mimar Sinan Mahallesi Özdemir Sokak’ta 24 Ilk Teşrin Pazartesi gecesi ihbar üzerine eve giden acil servis ekibi, 2 çocuk annesi Zeynep Özgelen’in hayatını kaybettiğini belirledi. Nahoş namına değerlendirilen ölümle ilişik kadının eşi Muhammet Özgelen gözaltına makbuz. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra Rum Hak Sarayı’na gönderme edilen Muhammet Özgelen, ‘Eşe cebin bilerek öldürme’ suçundan tutuklandı. Muhammet Özgelen ifadesinde, eşinin rahatsızlandığını ve bu nedenle hayatını kaybettiğini tez etti. Zeynep Özgelen’in yakınlarının habbe içerisinden çektiği fotoğraflarda duvarlarda soluk olması ilgi çekti.

“BARIŞTIĞIMIZ İÇİN DAVALARI GERİ ÇEKTİ”

Muhammet Özgelen ifadesinde, 9 almanak evliliklerinde 2 bala sahibi olduklarını belirterek, “Zeynep ile ailevi nedenlerden ufuk tartışmalarımız oldu. Yaklaşık 6-7 sene ilk Zeynep’i darbetmem nedeniyle şikayetçi oldu, metrukiyet davası açtı. Daha sonra barıştık ve davaları ferasetsiz çekti. Son 6 yıldır Zeynep Erzurum’birlikte yaşıyordu. Aramızdaki sorunlardan değil, benim işim İstanbul’da olduğu üzere, ego ayrı yaşıyordum. Ancak sık sık ziyaretine giderdim. Bu yılın ağustos ayında Çekmeköy’üstelik sülale tuttuk. Bu evde birlikte yaşamaya başladık. Geldikleri tarihten, olayın olduğu tarihe kadar meydanlık aleniyet tartışmalarımız oldu” ifadelerini kullandı.

“KENDİSİNE GELMESİ İÇİN HAFİF BİR TOKAT ATTIM”

Muhammet Özgelen ifadesinin devamında olayı şöyle anlattı: “Kestirmece 15 gün esbak tartışmamızda Zeynep’e tokat atmıştım. Eşim, ego yanındayken rahatsızlandı. Engelleme ettim ve boğazına kaçan dilini çektim. Kendisine gelmesi amacıyla da hafif aynı tokat attım, yüzünü yıkadım. Sonrasında bile kusturdum. Bu müdahalem neticesinde yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Bu tam kızımız Beyza farklı odadaydı. Herhalde hane duydu fakat, Zeynep olayı anlatınca yanımıza gelmedi. Ego bile kendisine geldiği üzere ambulansı aramadım. Sonradan yine rahatsızlanınca, banyoya götürüp akarsu tutup, his masajı yaptım. Henüz sonraları ambulans gelip engelleme etti. Ekipler konuşmalarında eşimin işkembe kanaması geçirdiğini söylediler. Henüz bilahare da eşim mevt etti. Eşimle arada bir sorumluluk yaşasak dahi eşimi ben öldürmedim. Kendisini öldürmem üzere herhangi bir etmen beyninde bulunmayan” dedi.

“ASIL ASIL DİYE AĞLADILAR”

Zeynep Özgelen’in komşusu, “Eşi okullar açılmadan 1 hafta ilk buraya geldi. 6 ay önce birlikte herif burada biricik yaşıyordu. Girip çıktığını birlikte bilmiyorduk. Eşi bakir geldi doğrusu, 1,5 aydır burada kalıyordu. Henüz öncesinde Erzurum’dayken ağız dalaşı yaşanmış. Bu olaydan 4 dönem önce evde dahi ağız dalaşı oldu. Neden olduğunu bilmiyorum. Eş odadaydı herhalde, çocukları üstelik kestirmece natamam saat anne anne diye niteleyerek ağladılar. Nida seslerini duymuştuk. Benim dahi farklı komşuların de bu kişiyi gözümüz tutmadı” şeklinde konuştu.

Share: