Cankurtaran uçakla 2 hastanın nakli gerçekleştirildi

Keyif Bakanlığına ilgilendiren ambulans tayyare, ruh rahatsızlığı zımnında evvel tedavisi Ankara’de yapılan hastayı Rize’ye, Rize’de kalp aksesi sonucu hatır hasarı oluşan hastayı ise müstakbel tedavisi amacıyla İstanbul’a ulaştırdı.

Rize Esenlik Müdürlüğünden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Afiyet Bakanlığına ilişik cankurtaran tayyare ile iki tutkun nakli gerçekleştirildi.

Kalp rahatsızlığı kâin ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde evvel tedavisi yapılan eş sökel, tedavisinin devamı için Ankara’dan havalanan cankurtaran uçakla Rize-Artvin Havalimanı’na getirildi.

77 yaşındaki sökel, burada amade bekletilen ambulansla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırı Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakledildi.

Kalp krizi sonrası gelişen bellek hasarı nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesi ciddi hizmet ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki eş sayrı, ambulansla Rize-Artvin Havalimanı’na, buradan birlikte Esenlik Bakanlığının cankurtaran uçağıyla doğacak tedavisi yapılması üzere İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine gönderildi.

Share: