Çankırı haberleri: “Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda” Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli TRT yoluyla planlı Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ikinci oldu.

Türkiye Radyo Monitör Kurumu (TRT) marifetiyle bu yıl 8’incisi planlı TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda finale mütezayit projeler, dürü gecesinde sahiplerini buldu. Geceye, finale mütezayit Çankırı Karatekin Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri 2 proje ile katıldı. Bağış töreninde danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Hatun Kişi Vuzuh Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

TRT Umumi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcıları, iletişimciler ve akademisyenlerin katıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci yarışmaya katılan öğrencilerini bekâr bırakmayarak yanlarında oldu.

Bağış gecesinde öğrencilerine bindi veren ve mutluluklarına ortak olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Harun Çiftçi, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz kendi kategorilerinde son 10’a kalarak bizleri gururlandırmıştı. Bu tün ise öğrencilerimiz Eksikli Aydın Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın yapımını üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında aldıkları ikincilik ödülü ile gururumuzu şişman tıpkı mutluluğa dönüştürdüler. Nutuk bire bir davanın, duygunun, peyda olmak istenen mesajın, içtimai olayların estetiğini ortaya tarh marifetidir. Artist da bu estetiği özlük görüntü dünyası ve vizyonu doğrultusunda ruh güzelliği ile birleştiren bireydir. Bu anlamda tığ sanata ve sanatçıya içtinap etmek duyuyoruz. İşte zaman öğrencilerimiz da bu saygıyı hak fail işler ortaya çıkartarak göğsümüzü kabarttılar. Mücahede veren tamam arkadaşlarıma, öğrencilerime teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. Tığ öğrenci odaklı bir dalavere anlayışı ile öğrencilerimizi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, onlara pozitif ayrımcılık yapmaya bitmeme edeceğiz. Gençlerimizin girişimcilik ruhunu destekleyen ve onların önünü açan Türkiye’nin editörlük anlamındaki hafızası olan TRT’ye, TRT Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya ve TRT çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. – ÇANKIRI

Share: