Çankırı bili | Çankırı’da yükümlülere yönelik operatörlük kursu açılacak

Çankırı’da dezavantajlı denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik kazmaç ve beko loder operatörlüğü kursları düzenlenecek.

Çankırı Adliyesi’nde, Çankırı Belediyesi, Çankırı Cumhuriyet Altını Başsavcılığına ilişkin Denetimli Azadelik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamıda, Çankırı’da tevakkuf eden dezavantajlı denetimli azadelik yükümlülerinin mesleki niteliklerinin artırılarak hisse senedi ve patika edinmelerine katkıda olmak için kazmaç ve beko loder iş makinelerine yönelik kurs açılacak.

İş makinesi ve çevrimli öğreticinin Çankırı Belediyesi yoluyla realizasyon edileceği çalışmada, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünce gerçekleştirilecek mukayyet ve pratik sınav sonucu katılımcılara şehadetname verilecek.

Protokol imza törenine, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Sağlıklı, Çankırı Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Denetimli Serbestlikten Mesul Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Çankırı İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Muammer Öztürk ve Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya katıldı.

Share: