ÇAKER Başkanı Biden’ın hayatını kaybeden politikacıyı sahneye nida etmesi aksülamel çekti: Aşağı azgın ve hicap verici tıpkısı gaf

KÖLE Başkanı Joe Biden, sahnede boşlukla tokalaşmasının arkası sıra bu el dahi yıpranmamış ayrımsız abus davranışıyla gündeme geldi. Biden, Beyaz Saray’da açlığın sona erdirilmesi mevzulu bire bir konuşma sırasında Cumhuriyetperver Indiana Temsilcisi Jackie Walorski’yi seslenerek onu bulmaya çalıştı.

SABIK KAMER AHIRET YOLCULUĞU ETTİ

Ancak Biden’ın, Walorski’nin ağustos ayında öldüğünü unutması izleyenlerde yepyeni etkisi yarattı. Biden o anlarda azrail karşısında “Jackie, Jackie neredesin?” ifadelerini kullandı.

“AZGIN VE HICAP VERİCİ BİR GAF”

Missouri Cumhuriyetperver Temsilcisi Vicky Hartzler, Biden’ın gafına atıfta bulunarak “Siftinlik korkunç ve utanç verici ayrımsız gaf” dedi. Biden açıklamalar sırasında yaptığı hayatı düzeltmedi, ancak fenomen Twitter ve özge toplumsal medya platformlarında derhâl yayıldı.

ÖLÜMÜ, BIDEN’I ÜZDÜ

Walorski, sabik ay makine kazasında hayatını kaybetti. Ölümünün ardından Biden ve eşi, kazanın kendilerini haddinden fazla üzdüğünü söyledi. Walorski, Biden’ın katıldığı konferansı akçalamak amacıyla tasarının dört kongre adam sponsorundan biriydi.Share: