Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Manisa’da “Kavrayış Buluşmaları”na katıldı (2)

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Türe anlayışımız, yönetim kapasitemiz, olgun ve teknolojisiyle öncü ayrımsız milletiz. Hazfetmek, bu milletin ruhunda var. Bu nedenle tam kötümserlik senaryolarına kapımızı kapatıyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca gençlerin deneyimli isimlerle aynı araya gelmesini ve konuları farklı açılardan değerlendirmelerini tedarik etmek için hayata geçirilen “Anlayış Buluşmaları’nın ilki, Manisa’bile Icra Vekili Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yunusemre ilçesindeki 75. Sene Deneyimsizlik Merkezi’nde “Girişimcilik” temasıyla planlı buluşmada; zeytin çekirdeğinden biyoplastik üretimiyle ilki gerçekleştiren Biolive Kurucu Ortağı ve Ense Yöneticisi Ruh Yılmaz ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Ekosistem Geliştiricisi Mertcan Gül, gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Programda mütekellim Vekil Kasapoğlu da gençlere hitabında girişimciliğin, “var olan imkanları değerlendirmek, belirlenen hedeflerin peşinde çapmak, hedefleri daim büyültmek, başarısızlıktan korkmamak, zinde tıpkısı anlayışla kendini imar etmek” kendisine tanımlanabileceğini söyledi.

Gelişigüzel tecrübenin ağır bire bir yarar olduğuna dikkati çekici Kasapoğlu, gençlere rastgele soy imkanı tanıdıklarını, toyluk merkezleri, kamplar, yurtlar, spor tesisleri ve zinde ofislerin bakanlığın girişimcilik ekosisteminin bire bir parçası olduğunu vurguladı.

Manisa’nın müteşebbis ruha topluluk tıpkı şehir olduğunu aktaran Kasapoğlu, “Girişimcilik sizin hayatınızın anne unsuru, bakış açınız olmalı. Fayrap Etmek, imar etmek ve buluş çakozlamak, sizin anne gayeniz olmalı. Gençler icat çıkarın, inovasyona yönelin, geliştirin, teknolojinin tüketicisi değil üreticisi olun. Toplumdaki görevleriniz ne olursa olsun, hangi misyonu taşırsak taşıyalım, arz basit yurttaş yönüyle de girişimciliğimizin olması geçişsiz. İnsan abat olmak, huzurlu atılmak lazım. Bu huzuru hazırlamak için dahi girişimcilik gerekli.” diye niteleyerek konuştu.

Kasapoğlu, Türk milletinin girişimci ruhuyla asırlar boyu bütün dünyaya eş olduğunu anlattı.

Türk milletinin çalışmalarıyla dahi avangart olduğuna belen eden Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Adalet anlayışımız, dümen kapasitemiz, vukuf ve teknolojisiyle avangart aynı milletiz. Gidermek, bu milletin ruhunda var. Bu nedenle tekmil karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz. Üniversiteleri dolaşıyorum, temas üniversitede muvaffakiyet hikayesi görüyorum. Rastgele gencimizin ayrı yeteneği var, sporda iktidarlı gençlerimiz var. Etmek kim imkan tanındığında başarı geliyor. Sabık ay banttan indirdiğimiz evcil otomobilimiz Togg, Türk gencine ve Türk insanına güvenildiğinde ortaya sâdır başarının neticesidir. Bizim inancımızda iki günün kıymet olmayacak, insanların hayırlısı insanlığa yararlı olandır. Bizim inanç kodlarımızda, bizim geleneğimizde bu var. Gelişigüzel ahit söylüyoruz, Türkiye, Türkiye’den ibaret değil. Kül acun büyük tıpkı umutla sizden ümit içerisinde. Biz taze arkadaşlarımızdan bu imkanları bereketli değerlendirmesini istiyoruz. açık çek veriyoruz. Düşünüm sizden destek bizden diyoruz. Vekâlet sizin bakanlığınız, bakanlığınızın tam imkanları salonlardan sahalara büyüklüğünde, beher imkan sizin amacıyla. Bunu abartmadan söylüyorum, dolayısıyla bakanlığınızla olan irtibatı güçlendirin. İmkanlarından faydalanın, bu kapılar size sonuna büyüklüğünde kemiksiz.”

Tendürüst Bölüm

Manisa Mehabet Bayar Üniversitesinin Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ni birlikte ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, burada bakanlıkça kurulan “Taze Ofis”mağara açılışını yaptı.

Açılış kurdelesini kestikten sonra ofisteki gençlerle kardeş kardeş eden Kasapoğlu, ofisteki müzik grubunun şarkılarına zevcelik etti, gençlerle andaç fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Ayşe Hafsa Padişah Kız Öğrenci Yurdu’nu görüşme fail Icra Vekili Kasapoğlu, ilgililerden cerrahi müdahale hakkında vukuf aldı.

Şehzadeler Belediyesince yapılan Kaykay Pisti’ni üstelik inceleyen Vekil Kasapoğlu, burada gençlerin gösterisini izledi, peşi sıra bile çocuklara kaykay ve kask dağıttı.

Tadilatı bitmeme eden Manisa 19 Mayıs Stadı’nda birlikte incelemelerde kâin Kasapoğlu, “Sokaklar Bizim 3×3 Basket” projesi kapsamında üniversite öğrencilerinin eylem maçını izledi.

Buradan Manisa Valiliğine sabık Vekil Kasapoğlu, vilayet itibar defterini imzaladı, Vali Yaşar Karadeniz ile da makamında basına merbut görüştü.

Share: