Çadırkentte kalpgâh ısıtan anlar! Sefo ve Aleyna Tilki, depremzede çocuklarla baziçe oynayıp yır söyledi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde sakil yıkımlara hastalık oldu. Depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken çok sayıda ocak da kullanılamaz kuzuluk geldi. Depremzede çocukları yalnız bırakmayan Sefo ve Aleyna Tilki de Hatay’a gitti.

OYUNLAR OYNADILAR

Çadırkente giden iki başarılı şarkıcı, depremzede çocuklarla oyun oynayıp gelişigüzel şarkılar söyledi. Çocuklara maneviyat veren iki sanatçının o anları ise kısa sürede içtimai medyada ruzname oldu.

“ÇOCUKLARLA HİÇBİR MOLEKÜL OLMAMIŞ GİBİ GÜLDÜK, EĞLENDİK”

Çocuklar dostça ederken yanındaki kız çocuğunun çabucak saçını okşamasıyla duygulanan Sefo ise yaşadığı o anları şu sözlerle anlattı: “Bugün tıpkısı nida üzerine İskenderun’daydım. çadırkentte çocuklarla buluştuk, hiçbir özdek ham kadar güldük eğlendik ancak Tuana bana beklemediğim çabucak bana anca ayrımsız husus yaşattı kim bunu tanım edemem. haddinden fazla güzelsiniz torunlar.”

OYUNCAK VE OYUN ALANI DAYAMAK İÇİN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından benzeri video yayınlayan Aleyna Tilki, depremzede dallar için oyuncak ve oyun sahası dayamak üzere müzaheret istemişti. Ahbap derneği ile işbirliği eden Tilki, “Şu anda facia bölgesindeki çocukların oyuncaklarla demet kurup onlarla duygularını paylaşmaya, onlara sarılmaya çokça ihtiyacı var. Sarsıntı bölgesine gidecek oyuncak yardımı için Ahbap’la oluşturduğumuz linke tıklayarak mülk bağışı yapabilirsiniz” demişti.

Share: