Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

– Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

ARDAHAN – Ardahan’da faziletli kesimler yağan karla alay malay beyaza büründü. Kayak ve avantür tutkunları, karla kaplı Bülbülan Yaylası’nda snowboard heyecanı yaşandı.

Ardahan ile Artvin’in Ardanuç ilçesini birbirine bağlayan, deniz seviyesinden 2 bin 581 metre yükseklikteki Bülbülan Yaylası yağan karla gelişigüzel beyaza büründü. Kayak ve avantür tutkunları kar yağışının arkası sıra, Yalnızçam dağları eteklerindeki snowboard etkinliği düzenledi. 2 bin 581 rakıma çıkan doğaseverler, yalçın yamaçtan snowboardla kayarak bu heyecanı yaşadı.

Kentte kışın Yalnızçam Ski Merkezi’nde kayak işleyen “Kar kurtları” grubu, sezonun açılmasını beklemeden Ardahan-Artvin arasındaki Bülbülan Yaylası’nda snowboard yapmanın heyecanını yaşadı.

Grup üyesi Mehmet Ünal, kayak sezonunu açtıklarını söyleyerek, “Bülbülan yaylasında mevcut vericiler mevkisi ile Geçitli köyü arasındaki bu yüksekliğe çıktık. Ardahan, bu eşkâl etkinlikler üzere çokça makul aynı düzlük. Ski yapılan dideban 2 bin 581. Bu natürel parkur snowboard için çokça ergonomik tıpkısı düzlük. Biz birlikte ‘Kar kurtları’ ekibi olarak doyasıya eğlendik” dedi.

Share: