Bozuk nazır Anlaklı Ergezen amacıyla anma ve vefa programı düzenlendi

Cihannüma Tesanüt ve İş Birliği Derneği marifetiyle Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Anlaklı Ergezen’i ihtifal ve vefa programı düzenlendi.

Cihannüma El Birliği ve İş Birliği Derneği Bitlis İl Temsilciliği eliyle Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konuşma salonunda planlı programda; Kule El Birliği ve İş Birliği Derneği Umumi Başkanı Arzu Yorulmaz, Genel Başbuğ Yardımcısı Ahmet Kesgin, Çakal Armudu Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Cihannüma Bitlis İl Temsilcisi Zor Gülmez, Kule 1. Toprak Başkanı Birol Tütün ve aileyi temsilen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen birer selamlama konuşması yaptılar. Elan sonra program Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selek Aktekin’in moderatörlüğünde Şanlıurfa sakat belediye başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Polat, Tatvan sakat şehremini Fettah Aksoy, Zeki Ergezen’in kardeşi Ömer Faruk Ergezen üstelik panelist olarak katıldılar. Arkası Sıra Muş eski saylav Sabahattin Yıldız ve Ahlat sakat belediye reisi Mevlüt Gülmez bile ‘Hatıralarla Zeki Ergezen’ bölümünde birer müşavere yaptılar.

Program üzerine gazetecilere açıklamada kâin Cihannüma Bitlis İl Temsilcisi Çetince Gülmez, “Cihannüma Tesanüt ve İş Birliği Derneği kurulduğu günden bu yana türlü çalıştay, konferans, millî ve arsıulusal sempozyum programlarının birlikte anadan görme hale getirdiği vefa ziyaretleri ile bile adından küçümseme ettiriyor. Memlekete hizmet etmiş dava ve oran adımlarına 81 ilde düzenledikleri vefa ziyaretleri ve vefa programları ile ahde vefa gösteriyor. Vefa programları ile birlikte Cihannüma Derneği Bitlis İl Temsilciliği dahi bugüne kadar otuzun üstünde vefa ziyareti gerçekleştirip memlekete bakım eden büyüklerin elini öperek dualarını alarak Bitlis’te muadele ve vefa örneği gösteriyor. Bugün da, Milli Düşünüm Hareketinin büyük neferlerinden olan Erbakan Hocamızın kez arkadaşı, Ümran ve İskan Eski Bakanı Anlaklı Ergezen’i anma ve vefa programı düzenledik” dedi.

Program böylece Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis Aziz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ve Tatvan Belediye Reisi Mehmet Emniyetli Geylani makamlarında Cihannüma umumi heyet ve üyelerini akseptans ettiler.

Düzenlenen Programa BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Yabani Armut Belediye Başkanı Mümtaz Güdücü, Cihannüma Derneği Genel Başkanı Arzu Yorulmaz, Umumi Komutan Yardımcısı Ahmet Kesgin, Faziletli İstişare Oturmuş Üyesi Fatih Canan, Genel Tarz Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Kulaklı ve Kamuran Gökdağ, 1. Bölge Başkanı Birol Kötü, Hakkari İl Temsilcisi Zeydin Kaya, Muş İl Temsilcisi Cahit Bulu, İzmir İl Temsilcisi Şerafettin Gücü, Siirt İl Temsilcisi Saraç Batur, Diyarbakır İl Istişare Heyeti Üyesi Yılmayan Demirhan, illerin umumi heyet üyeleri, siyasa ve bürokrasiden çok sayıda davetli vatandaş iştirak gösterdi. – BİTLİS

Share: