Bozuk kız arkadaşının kazada ölümüne illet olduğu öne sürülen sanığın yargılandığı davada idea açıklandı

Kayseri’üstelik çarkıt kız arkadaşının otomobilini trafikte aracıyla sıkıştırıp sebebiyet verdiği kazada ölümüne neden olduğu ati sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Bati Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmada, vakfedilmiş sanık E.S. (18), öldürülmüş Ş.K’nin sızlanan annesi, babası ve kardeşleri, yan avukatları ile Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın birincil, maktulün de ikincil detone olduğu yönündeki eksper raporunu dosyaya ekledi.

İki tanığın dinlendiği duruşmada mütalaasını açıklayan müddeiumumi, sanığın “kadına alın belkili kastla kanlı” suçundan cezalandırılmasını dilek etti.

Sanık E.S, bilirkişi raporunu akseptans etmediğini ve aracını maktulün bulunduğu otomobilin önüne sürmediğini savundu.

Şeridinde gittiğini öne süren maznun, “Maktul Ş.K’nin bana çarpmasının etkisiyle direksiyon hakimiyetini kaybettim. Onun tırnağına de uymazlık vermedim. Bunu ailesi da biliyor. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” dedi.

Maktul Ş.K’nin yakınan babası S.K. ise kızının sanığı sevdiğini anlatarak, “Kızımın tek suçu onu sevmekti. Fenomen günü kızımı strateji ediyordu. Kazaya sebebiyet veriyor. Düşünülerek bu suçu işlemiştir. Genişlik bati şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Diğer müştekiler ve avukatları ile Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı bile mütalaaya iştirak ettiklerini belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatları ise esasa ilgilendiren savunmalarını alıştırmak üzere süre talebinde bulunarak müvekkillerinin tahliyesini irade etti.

Mahkeme heyeti, sanık E.S’nin tutukluluğunun devamına hükmederek, duruşmayı erteledi.

Olay

E.S. yönetimindeki 01 YL 708 plakalı araba, Ş.K’nin kullandığı 38 ABP 077 plakalı araba ile Y.Y. idaresindeki 38 ABR 067 plakalı pikap, 13 Ilkgüz 2022’bile, Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi Kocasinan Caddesi’nde çarpışmıştı.

Kazada sürücüler Ş.K. ve Y.Y. ile kamyonette mevcut D.B. yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Ş.K, iki aktarılma sonraları hayatını kaybetmişti.

Share: