Bozuk damadının kendisini dolandırdığını öne süren kişiden duyurma

Isparta’bile faizle vecibe aldığı çarkıt damadı ile borcuna karşılık ipotek edilen evini kurtarmak amacıyla irtibata geçtiği şüphelilerce dolandırıldığını müstakbel süren emanet savcılığa yanlışlık duyurusunda bulundu.

İddiaya bakarak, Nem ilçesinde canlı Yıldıray Dönmez, hurdacılık yaparak geçimini sağlayabileceği tıpkısı çevirici satın ahzetmek amacıyla bir zamanda akrabası da olan çarkıt damadı İ.D’den namus borcu mülk istedi.

İstediği aracı Osmaniye’deki bire bir arkadaşından alabileceğini belirterek eski kayınpederini bu kente gönderen İ.D ise Dönmez’e ilgili evin öz konusunda tutu edilmesi şartıyla 5 ay sonra ödemeli yüzdelik 10 faizle 90 bin teklik verdi.

İ.D, 123 bin liraya satın alınan aracın gabi artan 33 bin lirasına da kefil oldu.

Çarkıt damadının gelişmemiş müddet içre borcunu ödememesi halinde eve ve araca ahali koymakla yıldırma etmesi konusunda reçete arayan Yıldıray Dönmez, ayrıksı tıpkısı akrabasının tavsiyesi konusunda Konya’nın Akşehir ilçesine giderek buradaki kişilerden dahi borç aldı.

Her iki olayda 250 bin liranın üzerinde dolandırıldığını kanıt fail Dönmez, eşi ile birlikte Isparta Adliyesi’ne gelerek yanlışlık duyurusunda bulundu.

Dönmez, adliye çıkışında gazetecilere, kendisini dolandırdığını doğacak sürdüğü çarkıt damadına olan borcunu bitmek isterken ikinci bir tuzağa düştüğünü söyledi.

Çarkıt damadının haset gelmeden alacağını istemesiyle olayların tırmandığını iddia fail Dönmez, “Çarkıt damadım borcu ayrımsız zaman önce ödememi istekle evi boşaltmamı söyledi. Bunun konusunda Akşehir ilçesinde ayrımsız akrabamın yönlendirmesiyle gittiğim şahıslardan aldığım servet ile İ.D’ye olan borcumu ödeyip evimi yetirmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu şahıslar eliyle 50 bin lira kredi çektiğini, kredi kartlarındaki 30 bin liralık ile çektiği güven tutarını şüphelilere verdiğini öne süren Dönmez, elan çok güven çekebilmesi amacıyla “21 bin teklik sigorta gideri var” sözüne de inanarak bu parayı zanlılara elden verdiğini ati sürdü.

Dönmez, “Güven kartı borcunu kapatmamız lazım’ diye niteleyerek benden 30 bin teklik elan aldılar. Bu kişilere dahi toplamda 131 bin teklik civarında kaptırdım. Sakat damadımdan ve bana yardımcı olacağını belirten kişilerden şikayetçi oldum. Çokça mağduruz. Adaletin bildirme bodur zamanda hesabına geleceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Share: