Boluspor, Denizlispor maçından 3 fakül hedefliyor

– Boluspor, Denizlispor maçından 3 fakül hedefliyor

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar:

“Kullanmak üzere hangi gerekiyorsa sahada yapacağız”

BOLU – Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Denizlispor maçını kazanıp önce 3’ün içerisinde meydan ahzetmek istediklerini söyleyerek, “Küçümseyecek ya üstelik rakip seçecek kadar bire bir durumumuz bulunmayan. Rastgele karşılaşma bizim için final havasında” dedi.

Boluspor, Spor Dip 1. Lig’in 9. haftasında Denizlispor’u mihman edecek. Müsabakanın hazırlıklarına bitmeme fail Bolu temsilcisinde Ustalık Yönetmen Sait Karafırtınalar, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Galibiyetle süslememiz lazım”

Sait Karafırtınalar, Denizlispor karşılaşmasının haddinden fazla kocaman olduğunu belirterek, “Oynayacağımız Denizli maçı bizim üzere çokça koskocaman benzeri maç. Onlar madun sıralardan boşanmak, biz bile peş sıralarda yaşamak için mücadele edeceğiz. İçeride 2 seferdir berabere kalıyoruz. Bunu galibiyetle süslememiz lazım. İyi mücadele ediyoruz, pozisyonlara giriyoruz ama Denizli maçını kazanıp geçmiş 3’ün içerisinde düzlük kabul etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Değişik tıpkı kadroyla başlayabiliriz”

İyi bir ekiple çalıştıklarını ve mücadeleye ayrımlı tıpkı kadroyla çıkabileceklerini anlatım fail Karafırtınalar, “Tığ bir grup çalışması yapıyoruz. Çok altın çalıştırıcı arkadaşım var. Maçı oynadıktan sonraları anında rakip analizlerine başlıyoruz. Maksimal takat sınırı alabileceğimiz oyuncuları değerlendirip, en makul oyun modelini seçiyoruz. 4-3-3 sistemini benimsedik amma zaman zaman gittikçe üçüncü mıntıka baskılarıyla zaman zaman ikinci bölgede bekleyerek, zaman zaman bile allahsız aynı defans yaparak serencam almaya çalışıyoruz. Yöre tarafta sprinter oyuncularımızı skoru aldıktan sonradan kullanmaya çalışıyoruz. Bu hafta ihtimal de dripling yapabilecek oyuncularımızla başlayacağız. Değişik aynı kadroyla da başlayabiliriz. Herhangi Bir pik ayrı ayrı hazırlanıyoruz. Zaman sonuna kadar bu şekilde bitmeme ederiz” diyerek konuştu.

“Ihtimal bile içeride ligin arz zor maçını oynayacağız”

Denizlispor müsabakasının baskı geçeceğini birlikte kaydeden Sait Karafırtınalar, “Şu dakika Denizli için tamam tıpkısı molekül namevcut. 2 puanları var amma üstlerindekinin 3, onun üstündekinin bile 5 puanı var. 1 karşılaşma kazandıkları ahit alçak bölgeden çıkacaklar. Onlar üzere küme ihtimal dahi yeni başlıyor. Belki bile içeride ligin yer zor maçını oynayacağız. Küçümseyecek evet birlikte rakip seçecek gibi ayrımsız durumumuz namevcut. Rastgele karşılaşma bizim üzere bitiş havasında. Bu karşılaşma birlikte anca olacak. bazen bekleyerek, bazı bazı önde basarak oynayacağız. Bu herzaman olan bire bir öz değil. Rakibin kadrosunu sahada görünce artık netleşiyor. Kaplamak için ne gerekiyorsa sahada yapacağız” cümlelerine kayran verdi.

Beceri Yönetmen Karafırtınalar, serencam yerine kadrodaki hastalıklı oyuncularla ilgili, “Cezalı oyuncumuz bulunmayan ama sakat oyunumuz var. Gökhan Alsan’ın peş adalesinde ikinci merhale çak var. Landel gribal ayrımsız enfeksiyon nedeniyle bulunmayan. Onun bizi sıkıntıya sokacak tıpkısı durumu namevcut. Cuma günü inşallah bizle bu arada olacak” ifadelerini kullandı.

Share: