Böke alan topu akademisine kutlama

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi Tenis Mızıka Şampiyonasında kürsünün en son basamağına artık. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) vasıtasıyla Şırnak’ta 20 ilden 100 mızıka ve 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen ‘Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Takım Şampiyonası’ final maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara manzara olan şampiyonada Erzurum’u, Alan Topu Akademisi, Gençlik Spor Kulübü, Eksi 25 Tenis ve Ski Kulübü, Alan Topu ve Ski Kulübü, Tozoğlu Alan Topu Kulübü ve Atletiko Alan Topu Kulübü piyes etti.

400 sporcu korta artık

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Kaba Et Kuruluş Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile planlı ‘Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Topluluk Şampiyonası’nın bitiş maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde mevcut 2’si tutkun 4’ü celi alan topu kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 eş 37 avrat takımı kalkmak üzere bütün 100 takım ve 400 sportmen katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün önceki basamağında

Yapılan final maçlarında kızlarda Kulüp Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü bir numara adına kürsünün en üst basamağında kayran aldı. Kızıl kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Sair Yağız, Rabia Saf Kurt ve Feyza Yaren Albayrak vadi aldı.

Erzurum Tenis Akademisi erkeklerde ise çeyrek finalde elenerek madalya şansını neredeyse kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Alan Topu Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Çevik Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Pakt Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünü mülakat etti. Rümeysa İrem Albayrak, Duru Farklı Yağız, Rabia Fer Kurt ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve pakt yönetimiyle antrenörleri tebrik kartı eden Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, şampiyon tenisçilerin coşkusuna kuma oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum adına şampiyonaya katılan ve elçi kulüplerin becerikli, antrenör ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Kulüp Başkanımız Hasan Çelik gözetiminde ilimize şampiyona kupasını getiren Erzurum Tenis Akademisi’ni kutlama ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Mikro Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Ofis Müdürü Melik Kaya üstelik, şampiyon tenisçileri kutlayarak bundan ahir yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: