Bitlis’te 9 yaşındaki kız, harçlığını depremzedelere bağışladı

Bitlis’te ruhlu 9 yaşındaki Zeynep Zişan Uludağ, kumbarasında biriktirdiği parasını Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenlere bağışladı.

Bitlis Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra ülke genelinde arkalama kampanyaları bitmeme ediyor.

Ailesiyle yardımların toplandığı depoya giden 9 yaşındaki Zeynep Zişan Uludağ, depremzedelere bindi sunmak amacıyla harçlığını biriktirdiği kumbarasını Bitlis Şehremini Nesrullah Tanğlay’a teslim etti.

Yardım çağrılarına aldırışsız kalmayan Uludağ’ın bu eş davranışı görevlileri duygulandırdı.

Kumbarayı konfirmasyon kayran Tanğlay, “Küçüğüyle, büyüğüyle, yedisinden yetmişine hakeza bire bir milletiz.” ifadelerini kullandı.

Zeynep Zişan Uludağ’ın kumbarasını yardım depoya getirdiğini belirten Tanğlay, şunları kaydetti:

“Kumbarasını alıp depremzedelere ulaştıracağız. Kızımız, hakeza bir günde üşenmemiş, hava sıcaklığı sıfırın altında 15 aşama ve yağız karşın gelerek kumbarasını bize doğrulama etti. Böyle çocuklarımız olduğu müddetçe inşallah bu ülkeye hiçbir molekül olamaz. Bu keskin günlerden ülkemizi yeniden dolgunca günlere taşıyacağız. Hemşerilerimiz hesabına kızımıza içtenlikle teşekkürname ediyorum. Esen olsun, var olsun.”

Uludağ ise televizyonda üşüyen çocukları gördükçe üzüldüğünü ve muavenet etmek istediğini belirtti.

Share: