Bitlisli AFAD gönüllüleri bölgedeki görevini tamamladı

Bitlis İl Facia ve Ivedi Durum (AFAD) Müdürlüğü koordinesinde kıran bölgesine gönderilen 44 nefis gönüllü destek ekibi, Kahramanmaraş’taki görevini tamamlayarak köylü döndü.

Türkiye’üstelik ‘asrın felaketi’ adına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerle gelişigüzel 10 memleket adeta enkaza döndü. 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin peşi sıra Bitlis Facia ve Müstacel Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda gönderilen 4 ekipten oluşan 44 kişilik AFAD gönüllüsü destek ekibi facia bölgesine görevlendirildi. Depremin önceki saatinden itibaren afet bölgesine akım eden AFAD gönüllüleri, depresyon altında mütezayit vatandaşların çıkarılması için muttasıl emek yürüttü. Ekipler tarafından planlı sakil çalışmalar sonucunda bir nice sevimli enkazdan sağ çıkarılırken şahit ettikleri gelişigüzel halas için da alay gözyaşları döküldü.

Afet bölgesindeki depremzedeler amacıyla gece gündüz faaliyet yürüteç AFAD gönüllüleri, taharri kurtarma görevlerini tamamlayarak Bitlis’e kafasız gün yaptı. – BİTLİS

Share: