Bitlis yerel: Bitlis’te 21 Teşrinievvel Dünya Gazeteciler Günü ziyaretleri

Bitlis İl Itimat Müdürü Cesamet Özcan ve SELIM Tümen Avrat Kolları üyeleri, 21 Ilk Teşrin Acun Gazeteciler Haset nedeniyle kent merkezinde görev yapan matbuat mensuplarını ziyaret etti.

Inanma Müdürü Özcan ve DÜRÜST Fırka Kadın Kolları üyeleri, yerel ve millî matbuat mensuplarını bürolarında musahabe ederek günlerini kutladı. Ziyareti esnasında gazetecilerle aynı süre dostane eden Özcan, “Gazeteciler kamuoyuna malumat, bilgelik akışını vaktiyle ve objektif bir biçimde aksettirmek, içtimai sorunlara mirat sancımak, kimi zaman haddinden fazla yumruk şerait altında çalışıyor. Matbuat mensupları dünyanın sunma yetişkin mesleklerinden birini icra ediyor” dedi.

SELIM Tümen Avrat Kolları üyeleri ise gazetecilerle tıpkısı araya gelerek, halkın bili kabul etme hakkını göre adına getiren eksiksiz gazetecilerin gününü kutladılar.

Zorlu şartlarda görevlerini ifa eden gazetecileri yılda bire bir bölüm değil her çağ hatırlandıklarını bile dile getiren kadın kolları üyeleri, emeklerinden hava basın mensuplarına teşekkürname etti. – BİTLİS

Share: