Bitlis haberi: Tatvan bakir spor tesislerine kavuşuyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 4 spor tesisi nesir ediliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Emniyetli Geylani, yaptığı açıklamada, Toyluk ve Spor Bakanlığınca yaptırılan spor tesislerinden bazılarının yapım çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İlçenin 30 yıllık spor tesisi ihtiyacının karşılanacağını anlatan Geylani, “İlçemiz sahilinde tenis kortu var ama hem alelade hem da elverişsiz olduğu için ihtiyacı karşılamıyordu. Eskimemiş spor tesisi Yaka Mahallesi’ndeki 18 bin metrekare üstüne kuruldu. İkisi sadık ve ikisi meydanda başlamak üzere uluslararası standartlarda 4 kort inşa ettik. Bir alanda antrparantez yıpranmamış tıpkısı bilgisizlik merkezi inşa ettik ve Tatvan Belediyesi Konservatuarı kendisine hizmet verecek. Gine burada topçu fabrikası olacak. Antrparantez okçuluk poligonları kurmayı de hedefliyoruz.” dedi.

Yapımı bitmeme fail gayrı tesislerden üstelik söz fail Geylani, şunları kaydetti: “

“Fuar Mahallesi’nde da FİFA standartlarındaki futbol sahası ve spor tesisi yapım çalışmaları tamamlandı. 16 bin metrekare alana kurulan bu spor tesisinde ayak topu sahası, sekilik, kafe, tatil ve soyunma odaları vadi alıyor. Hars Mahallesi’nde mecbur alanı 3 bin 500 metrekare olan ve 17 dönüm alana kurulan Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına akıllıca olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi inşaatı devam ediyor. Burada bile mecbur yüzme havuzu, sauna, buhar odası, soyunma odaları, fitness ve pilates salonları var. Bu tesislerde tıpkı anda binlerce çocuk, tendürüst ve sportmen faydalanabilecek. Bunlar haricinde 10 yan sahası projemiz var. Bu sezonda hepsini tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.”

Share: