Bitirmiş ağustos ayında 8 suçtan 284 kişiye muamelat yaptı

Kayseri’dahi güllabi ekipleri, Ağustos ayı içerisinde yaptıkları çalışmalarda 8 değişik suça müdahil 284 kişiye iş yapılırken, Sağlık ve Yiğitlik uygulanmasında 6 bin emanet sorgulandı.

Kayseri Valiliği, İl Cingöz Komutanlığı’nın Ağustos ayı içerisinde yaptığı çalışmaların istatistik bilgilerini paylaştı. Jandarma ekipleri, ‘kasten öldürme’, ‘kasten yaralama’, ‘hırsızlık’, ‘dolandırıcılık’, esrar husus ticareti yapmak’, ‘mızrap yön bulundurmak’, ‘terör’, ‘izinsiz kazı yapmak’, ‘kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet’ ve ‘yasa dışı bulunma’ suçlarından 284 kişiye işlem yaptı. Bitirmiş ekipleri ayrıca, çeşitli suçlardan ekolojik ortam yakalama ve UYAP aranması bulunan 251 şahsı yakalarken, koruma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen ocak hukukundan doğan hizmet, eğitim bilimi veya bindi olma yükümlülüğünü hesabına getirmeyen 23 karı üzerine ise “aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali’ suçundan yasalı muamele yaptı. Antrparantez, cingöz ekiplerinin mülk genelinde itimat ve asayişin temini için yaptığı Geçim Çekinmezlik Uygulamasında 6 bin 731 şahsın sorgulamasını yaptı. Sorgulanan şahıslardan çeşitli suçlardan kontrol kaydı mevcut 8 birey yakalanırken, 343 umuma boş işyerinin da kontrolü yapıldı.

Yapılan açıklamada, Kayseri İl Kurnaz Komutanlığı aracılığıyla bölgenin hayat ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan çalışmaların, vatandaşlarında desteği ile sürdürüleceği belirtildi. – KAYSERİ

Share: