BioNTech’ten 2 kuruluşa hep 1 milyon euro yer sarsıntısı yardımı

BioNTech, Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler dolayısıyla insanca yardıma katkıda çıkmak üzere ‘Aktionsbündnis Katastrophenhilfe’ kıran arkalama kuruluşuna ve Konfedere Milel Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) Almanya’daki ortağı olan ‘UNO-Flüchtlingshilfe’a toplamda 1 milyon Euro bağışta bulunacaklarını duyurdu.

BioNTech’ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler nedeniyle kar amacı gütmeyen ‘Aktionsbündnis Katastrophenhilfe’ (Afet Yardımı üzere Eylem İttifakı) kuruluşuna 500 bin Euro bağışlanarak iki ülkedeki insani yardıma katkıda bulunulacağı açıklandı. Ayrıca, UNHCR’nin Almanya’daki ortağı olan ‘UNO-Flüchtlingshilfe’a birlikte 500 bin Euro bağışlanacağı belirtildi.

Açıklamada, BioNTech CEO’su ve Kurucu Ortağı Prof. Hedef Şahin’in şu ifadelerine yer verildi: “BioNTech olarak Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler sonucunda çok sayıda trajik fert kaybının üzüntüsünü yaşıyoruz. Bir zamanda, Ukrayna’daki insani durum dahi aheste olmaya devam ediyor. Düşüncelerimiz, sevdiklerini kaybeden herkesle alay malay. İlk müdahale ekiplerine ve hayat yetişmek ve etkilenen insanları semirtmek üzere daim etkin kişilere minnettarız. Türk çalışanlarımız açısından de durumu yakından strateji etmeye ve gerekseme halinde ferdî yardım sunmaya bitmeme ediyoruz. Bu özel durumlarda fahri olarak bindi olan ve bergüzar kampanyalarında meydan düz çalışma arkadaşlarımıza da kül umumi heyet yerine teşekkürname ediyorum”

‘UNO-Flüchtlingshilfe’ın içtimai medya hesabından yapılan açıklamada şirkete yardımları üzere teşekkürname edilerek, “Bunun kadar balaban bir yardımla, depremden etkilenen insanlara hamam markajcı göndermek ve battaniye yardımı yaparak UNHCR’nin Suriye ve Türkiye’deki acil durum eylemlerine destek olabiliriz” ifadeleri kullanıldı.

Share: