Bilgisizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bir Numara fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

– Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini dahi çözümleme, tasrif ve uygulama kendisine üç ana başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Ancak referans sonuçlarının bir numara fazda yüzdelik 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Şehir Yurdu ortamında mevcut Sınırlı Eş Güdüm Merkezi’nde 2022-2023 GSB Az referans sonuçlarının bir numara fazda rabıta oranın yüzdelik 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya antrparantez sayısal ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini dahi çözümleme, traksiyon ve aplikasyon olarak üç anne başlıkta inceliyoruz”

Ev referans süreçlerini ‘çözümleme, çekim ve uygulama’ olarak 3 anne başlıkta ele aldıklarını tamlayan Kasapoğlu, aplikasyon noktasında öğrenci dubara işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Nezaret olarak tam çalışmalarımızı bili odaklı bire bir şekilde topu topu ile ayrımsız tümce yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini bile analiz, tasrif ve uygulama namına üç temel başlıkta inceliyoruz. Aplikasyon aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Zaman bir numara faz sonuçlarını açıklayacağım. Ana amacımız, darülfünun gençliğini onların yurtlara yerleşme sürecini sunma kesintisiz şekilde, sunma verimli, hayatiyetli ayrımsız koordinasyon ile yapmak. Öncelikle kül başvuruların hep afaki tıpkı şekilde ve sayısal ortamda hazırlandığını terennüm etmek isterim” diyerek konuştu.

Başvurular 12 amme kurumun sayısal altyapı verisinden analiz edildi

Başvuru sürecinde 12 amme kurumundan öğrencilerin bilgilerinin çözümleme edildiğini aktaran Icra Vekili Kasapoğlu, “Biliyorsunuz yıpranmamış eğitim bilimi talim yılı üzere başvuruları başlattık. Bunun üzere 12 kamu kurumu vasıtasıyla, ÖSYM, YÖK, SGK, Türe Bakanlığı, Milli Yetişek Bakanlığı, Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazne ve Maliye Bakanlığı, Emek ve Içtimai Asayiş Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Eş ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı, YTB ve Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’ndan sayısal adına tasdik edilen enfrastrüktür ile çözümleme edildi. Başvurusu makbul sayılan öğrencilerimiz, dirimlik, muvaffakiyet ve toplumsal uzanım kriterleri temel alınarak sayısal ortamda nesnel tıpkı şekilde tespit edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan tanzim ile öğrencilerin okullarına arz yakın nezaret yurdundan gidermek sureti ile çizin çizin yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, tertibat aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açım tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları alelhusus değerlendirildiğini söyledi.

“Birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

Bir Numara fazda toplanmış dar başvurularının yüzdelik 80’ini başarı ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Vekil Kasapoğlu, “Yıllık bazda bildirme çok talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin en efdal numara oranını gerçekleştirdik. Ülke adına birinci fazda yüzde 80’lik gelecek oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı yurt faaliyetlerinin dünyada eşi benzeri olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzde 6’sını, İngiltere yüzdelik 24’ünü, Almanya yüzde 11’ini, MEMLUK yüzde 12’sini, Fransa ise yüzde 15’ini karşılıyor. Biz, yüzde 80’lik bire bir istikbal oranı ile hem dahi birinci fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 devlet tamamı ile yerleşimini bittiğini, 20’ye mail ilde de ikinci safha yerleşimlerin tamamlanmak için olduğunu tamlayan Kasapoğlu, şu ifadelere vadi verdi:

“41 şehirde ikinci safha uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak girmek amacıyla 41 iklim merkezimizde parçalanmamış başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde üstelik bu yerleşimi ikinci safha sürecinde bağlamak üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hep yurtlara yerleştirildiler.”Share: