Bilal Erdoğan, Eğitime Bindi Platformu’nun Niğde İl Eş Güdüm Toplantısı’na katıldı

TÜRKİYE Bilgisizlik Vakfı (TÜGVA) Erdemli İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Eğitime Destek Platformu’nun Niğde İl Eş Güdüm Toplantısı’na katıldı.

Eğitime Bindi Platformu’nun Niğde İl Koordinasyon Toplantısı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Faziletkâr İstişare Müesses Üyesi Bilal Erdoğan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Fikirli, Niğde Valisi Mustafa Belletici, Belediye Reisi Emrah Özdemir, protokol üyeleri ve çokça sayıda sivil topluluk kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti. Kur’an-ı Selek tilavetiyle başlayan toplantıda açıklamalarda mevcut Bilal Erdoğan, sivil cemiyet kuruluşları ile amme kuruluşlarının kuma platformlarda benzeri araya gelerek, fikir alışverişinde bulunmasının haddinden fazla değerli olduğunu kaydetti. Erdoğan, gençleri milli değerlerin ön planda tutulduğu ortamlara çekmenin ve kendilerine, ülkenin onlara sunduğu olanakları daha açık tıpkısı şekilde anlatmanın öneminden da bahsetti. Erdoğan, açıklamalarını toplantının oluşturulmasında emeği geçenlere ve toplantıya katılarak eğitime özden desteklerini sunan sivil topluluk kuruluşlarına teşekkürname etti. Rektör Prof. Dr. Hasan Beyinli ise üniversitenin sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli irtibatta olduğunu ve birlikte öğrencilerin seçme anlamdaki gelişimlerine ulama sağlayabilecek çalışmaları yürüttüklerini aktardı.

Eğitime Destek Platformu Niğde İl Koordinatörü Abdulgani Özkan, imam dil cambazı okullarının gelişmesi amacıyla yalnızca müftülük ve İl Milli Terbiye Müdürlüğü’nden değil tüm paydaşlardan destek gelmesi gerektiğini tabir etti.

Share: