Bi Ondan Bi Bundan büyük curcunalı getirdi

Ulusal Yazı ekranlarının beş altı hafta önceki eser hayatına başlayan programı Bi Ondan Bi Bundan izleyici tarafından haddinden fazla sevildi.

Değme hafta birbirinden farklı ünlü isimleri ekranlara getiren Bi Ondan Bi Bundan şimdiye büyüklüğünde Yosi Mizrahi, Duyma Aydemir, Gülme Kazanova ve Mansur Zayıf kabil adlı isimleri mihman aldı.

Program bu kadar gürültülü getirince Geccemekan sitesi yazarı yazarı Caner Ural, programın sunucuları Şebnem Özinal ve Iş Ağca ile röportaj gerçekleştirdi.

Ural, röportajında Bi Ondan Bi Bundan programı hakkındaki bilcümle iptila edilen soruların yanıtlarını Çiy Özinal Ve Zihniyet Ağca’ya sordu.

Bİ ONDAN Bİ BUNDAN NASIL DOĞDU?

Caner Ural’ın Bi Ondan Bi Bundan lacerem doğdu? sorusuna Iş Ağca ve Çiy Özinal cevapladı.

Ağca, soruya dair şu cevabı verdi:

– Caner’cim öncelikle esaslı geldin, yazılarını afiyetle okuyorum, bunu söylemezsem gayrimümkün şaibe, bana ayıp kendime saygısızlık sonradan de sana hürmetsizlik, ‘Bi Ondan Bi Bundan’ pekâlâ başladı, pandemi döneminden evvel başlattık biz bunu programı canım dostum canan partnerim Çiy Özinal ile, Şebnem’e hakeza benzeri proje var ne dersin dedim, program gerçekte halkın yavaş yavaş konuşup ve rastgele konuyu umum anlamıyla bitiremediğinden bu programın adı o nedenle ‘ Bi Ondan Bi Bundan koyduk.

– Çiy’de programı kabul etti. O üstelik seve seve zaten pandemi döneminde aynı işimiz namevcut’ dedi, ben de kanala gidip geliyordum, böylece cumartesi geceleri İnstagram üstelik ‘ Bi Ondan Bi Bundan‘ çalışkan yayınları yapmaya başladık.

– Bu program adım adım insanların kulağında fısıltı gazetesi misali yayılmaya başladı ve fena hâlde ayrımsız yığın yakaladık, böylelikle ben bunu kanala sundum bütün içeriği ile alay malay kendimiz hazırlıyorduk, kanal da tamam deyince Cenabıhak’a şükürler kimselere mahçup olmadan ‘ Bi Ondan Bi Bundan ‘ 13 Gücük Ay gecesi Ulusal Yazı üstelik nişane hayatına başladı.

Özinal ise Caner Ural’ın soruna şu şekilde cevapladı:

– Zihin yardımıyla doğdu. Elan ilk yaptığı programa mihman olmuştum. Aynı düşünüm attı ortaya ‘Pandemi Geceleri’ diyerek böylelikle instgram bile canlı yayın yapmaya başladık.

– İlgi gördü yayınlarımız değiştirmeden böyle konuşuyorduk ‘Bi Ondan Bi Bundan’ evde gündemi hayatı konuşurken, bizim aykırı müşavere şekli insanlara düzenli geldi.

– İlk programınız konuğu Yosi Mizrahi idi, gelen mihman programı öz programı üzere sahipleniyor bundan peyrev bile sizlerde memnunsunuz herhalde.

Bİ ONDAN Bİ BUNDAN’IN DİĞER PROGRAMLARDAN FARKI NE?

Ağca Bu soruya şu şekilde yanıt verdi:

– Farkı ne biliyor musun, fiyatı demeyeceğim çünkü fiyatı yok bu programın, bu izlence dahi hep bölümler cıvıl cıvıl ve kalifiye Gerelti Açılsın, Içtimai Alem.

– Ant Tüneli hepsi kişi bulduğumuz halkın sevdiği isimlerle gelişigüzel gerçekleştirdiğimiz bölümlerimiz var, tıpkı da sohbet ahenkli kalifiye dostane ve bölümlerde verdiğimiz içtimai rey amme spotu ile sohbetinde eğlenceyi dahi bu programda görüyorlar.

– Sadece magazin ile onun bacağını onun eteğini eleştirmek ile tıpkısı izlence yapılmadığının farkına varıldı çıktı, zira evde dostça çok domuzuna sohbetin dahi eğlencesi nitelikten geçiyor, emsal vereyim Cem Yılmaz ne yapar Cem Abi soft gülmece yapar, önce ilk kişi güler, sonraları alın taraf güler, zaten gülmece üstelik budur. Bizim de yaptığımız dediğim üzere sohbetin eğlencesi, nitelikli ahbapça, insanların bile buna ihtiyacı var, onu kaliteleştirmek sunucularda bitiyor.

ŞEBNEM ÖZİNAL KİMDİR? EKRANLARA UZANAN 30 YILLIK AVANTÜR

Çiy Özinal kendini şöyle değerlendiriyor:

– 1991 yılında Dormen Tiyatrosu ile başladım ben tiyatroya tıpkısı zamanda mankenlik yapıyordum o dönme birlikte Bayram Erbek Ajans’da idim. Darülfünun üstelik okuyordum, harçlığımı çıkarayım diye mankenlik, modellik işine girişmiştim. Bunun ile beraber Dormen Tiyatrosundan öneri geldi ve tiyatroya girdim.

– Seyretme ile senkronik yerine kol teklifleri gelmeye başladı. TRT dahi ‘Bilahare Görmeler’ ile başladım. Uğurlu Akmansoy , Nevra Serezli kadar ateş parçası adlar ile çalıştım, gine senkronik olarak tv programı sundum. O zamanlar MagicBox Yazı bile ‘Beşinci Vites’ diye niteleyerek tıpkısı izlence vardı onu sunuyordum.

– Sonradan Yosi Mizrahi ile beraber benzeri program sunduk. Buna koşut adına oyun ve tv dizileri devam etti. ‘Böyle Mi Olacaktı’ yeryüzü detaylı süren dizme oldu, Türker İnanoğlu ile teferruatlı yıllar çalıştım.

HİPERAKTİF BİLGİLİ YORULMAZ HESAP AĞCA KİMDİR?

Bi Odan Bi Bundan programının sunucularından olan Ufuk Ağca kendini şu şekilde tabir etti:

– Haddinden Fazla fena hâlde, ego çocukluğuma ineniyim anında çocukken de hiperaktiftim. Annem beni aşındırmak tavlandırmak amacıyla asansör ile 4.kata çıkartıp indirir yemek öyle biter idi, ayrımsız saat dahi bütün yastıklar eşyalar bahçede idi.

– O büyüklüğünde hiperaktiftim kim bütün eşyaları hariç atardım böyle aynı çocuktum. Ama hiperaktiflik haddinden fazla temas etmek çokça bilgili başlamak üzere tıpkı şey , kart olduğumu çok zaman söylemem okurum, araştırırım gazeteciliği bereketli ayrımsız şekilde yaparım ama ölene büyüklüğünde herhangi bir şeyi de bildiğini bilemezsin bittabi kim.

– Peki neşeliyim, neşemi pozitifliğimi hiçbir devir kaybetmem, aksi insanlardan kaçarım. Beni bile level’imi birlikte indirmelerine imkan vermem. Ufuk Ağca elbette aynı âdem diye niteleyerek düşünürsen Izan Ağca normalde hep üreten bütün etkin işkolik gerçekte ama Ufudik değişik, hareketli nükteli dost kendini seven hayatı dost içindeki çocuğu öldürmemiş benzeri koca Ufudik, Zekâ Ağca henüz farklı dışarıda tek ciddi, normalde huzuru muhip tıpkı herif ikisi birleşince eksantrik aynı herif çıkıyor UF çıkıyıor, UF dahi kendini sabah akşam yenilemeye müteharrik tıpkı insan.

EKRANDA IŞ AĞCA SAHNEDE YOSİ MİZRAHİ İKİ ÇILGIN ÂDEM İLE ÇALIŞIYOR OLMAK NASIL BİR HIS?

Çiy Özinal Ural’ın soruna şöyle bir karşılık verdi:

– Ben dahi biraz ölçüsüz olduğum için ayak uydurabiliyorum. İyi haddizatında bu zümre üretken işlerde taşkın dediğimiz ortalık işe yarıyor hem TV dahi hem piyes üstelik. Bütün derim oyun düzgüsüz işi diye, süfli çokça kusursuz asude insanların yapabileceği bir iş değil, keza TV birlikte anca. İkisinden da çokça mutluyum.

ÇAĞ ZAMAN YAPTIĞIN DEĞİŞİK FORMATLI PROGRAMLAR VAR, NEREDEN BULUYORSUN O İSİMLERİ?

Bu soruya Zihin Ağca şöyle cevaplandırdı:

– Evet çokça yurtdışı formatlı izlence izliyorum. Orada ki izlence isimlerini Türkçe’ye çeviriyorum, daha feyiz toplu transfer araçlarını çokça kullandığım üzere insanları çokça seyrederim, onlardan tıpkı şeyler kapmaya çalışırım.

– Bu esame hep halka makul halkın tarzında bizim izleyicinin istediği esame, yani evinde hangi konuşuluyorsa o başlıktan sâdır esame, yani bizim insanın hikayesi bunlar.

– Bugünlerde Ulusal Kanal de ki ‘ Bi Ondan Bi Bundan ‘ Youtube da ‘ Tuş Kilidi ‘ sabah akşam telefon ile uğraşıyoruz değil mi hep aklıma o dirimsel benim, bu beşer böyle doğdu. ‘Tahin ile Pekmez’ ben tahin ile pekmezi çokça severdim. O da öyle doğdu.

– Antrparantez 92.2 Radyo Gol’da Salı günleri enerjik yayınlıyoruz. Orada birlikte spor ile sanatı birleştiriyoruz. İlk bölümde ayak topu yorumcusu ikinci bölümde sanatçı konuğumuz telefon ile yayına katılıyorlar. Kalifiye bir cümbüş ve dostça var , hem bilgilendirme hem tevakkuf var. Brifing olamaz ise eğleşme gayrimümkün, o nedenle insanlarımız hayatta bilgileneceği eğleneceği yapımlardan hoşlanıyor.

İKİLİ PROGRAM FAYRAP ETMEK MACERASIZ MI?

Çiy Özinal, Ağca ile aralarındaki koordinasyonu mebzul kurduklarını belirtti ve şu sözlere düzlük verdi:

– Göstergeç da bir tane başına programlar, deli dolu yayınlar yaptım bugüne büyüklüğünde , yayında alıyorsunuz borunuzu yegâne başınıza öttürüyorsunuz.

– İkili programlara başlayacağım zamanlar rahatsızlık oluyor tabiatıyla ki ama Hesap ile pandemi sürecinde çok çok canlı yayın yaptığımız için kamera bile onun avantajını yaşadık esasen ‘Bi Ondan Bi Bundan’ bile tek devir birbirimizin lafına girmiyoruz. Gelen tepkiler evire çevire yılgın maçı izliyoruz üzere program deniliyor, konuyu aynı ego benzeri Zihniyet alıyor ayrıyetten misafir da var.

– Tabiatıyla kim birlikte konuğumuza bile kaliteli berenarı vermeliyiz, hem kendini anlatsın hem da bizim videolarımıza değerlendirme yapsın.

– Bunu çevrilemek aslında çokça üstelik yalinç değil.Yayını izlerken haddinden fazla kiytirik geliyor kabil amma öyle değil, Izan’un kulağında kulaklık var rejiden buyuru alıyor, bana gözleri ile anlatmaya çalışıyor. Buna ilişkin ayrımsız haddinden fazla molekül var, bu koordinasyonu gür kurduk aramızda.
 

Share: