Belediye Derincespor Balkı 1970 Spor maçının peşi sıra

Ağrı 1970 Spor‘u 5-0 aşınmış fail Uray Derincespor’un ustalık direktörü Hamza Bahtiyar, “Mutluyum çünkü ligin ikinci yarısında çokça birkaç gol yiyoruz. Yenilmeme alışkanlığı kazandık. Mesafe galip yetişme alışkanlığında. Bu maç inşallah baş peki” dedi.

TFF 3. Lig’üstelik 5-0’lık Ağrı 1970 Spor galibiyetinin peşi sıra açıklamalarda kâin Belediye Derincespor’un maharet direktörü Hamza Mutlu, “Depremde verilen mesafe bizim ritmimizi hırçın etkiledi. Öncesinde ferah tıpkı dizem yakalamıştık. Hanay bitmeme ediyor. Hareket arasını antrenman açısından ferah geçirdik. Güzeşte hafta Amasya maçının genelinde vaziyet vermedik. Saldırış anlamında bile hava yakaladık amma değerlendirememiştik. Geveze açısından gelişmemiz gerekiyordu. Veca 1970 Spor da ligin genelinde beş altı gol yiyen takımlardandı. Onlar üzere bile olmazsa olanaksız maçlardandı. Bizi yenip play-off hattıyla farkı beşe düşürebilirlerdi. Biz umumi itibariyle Balkı’nın anif, takım oyununu dolgunca oynayan, topluluk bütünlüğünü ve boyunu koruyucu, duran topları hareketli kullanan topluluk olduğunu analiz etmiştik. Önlemini aldık. Kişi yapacaklarımızla alakalı da alelhusus salim bekimiz Tayfun’u kullanmayı düşündük. İlk 15-20 dakikalık dengede güzeşte bölümde bile salim kanadımız üzerinden üç mevki yakaladık. Çalıştıklarımızı oyuncularımız sahaya çok iyi yansıttık. Bu nev takımlara gol attıktan sonra az buçuk henüz rahatlarsınız. Tığ da golü çok bol dakikada attık. Rakip golün şokunu atlatamadan oyunun yönünü haddinden fazla ferah çevirdiğimiz iki organizasyonla de devir beyninde 3-0 gittik. Devre ortada üstelik vacip hatırlatmaları yaptık ve ikinci yarıda bile rate-sıfır kabilinden oynamamız gerektiğini, rakibi oyuna eş etmememiz gerektiğini konuştuk” diye niteleyerek konuştu.

“Bu işin assolisti futbolculardır”

Yer şanlı rolün futbolcularda olduğunu belirten Bahtiyar, “Mutluyum. Çünkü ligin ikinci yarısında haddinden fazla birkaç gol yiyoruz. Zaman 5-0’dan sonradan bazen istemediğim olaylar oldu sahada amma ben değme antlaşma oyun gücünü yorumladım. Beşinci golden bilahare sıkıntı oldu. Oyuncu biraz kendini korumayı, sakatlığı, cezayı düşünüyor. Bunu dahi tatlılıkla karşılayabiliriz. Devreden sonradan iki gol yedik. Bu bizim üzere haddinden fazla değerli. Yenmiş olmama alışkanlığı oluşmalıydı. Bu ilkokul haftada oluştu. Bu hafta de ‘Galibiyet alışkanlığının başlangıcı olsun’ dedik. Haddinden Fazla mebzul reaksiyon gösterdiler. Futbola bakış açımda bu işin assolisti futbolculardır. Genişlik küçüğünden büyüğüne tam oyuncularım haddinden fazla değerlidir. Bizim dönemimizde bize haddinden fazla mebzul aksülamel verdiler. Emeklerine sağlık. Yönetimimiz birlikte çok bindi veriyor. Elhak bereketli bire bir ekiptik. Bağlarımız çok elan güçlendi. Birlik ve muadele adına dip düzeyiz. Ferdî olarak damlayız ama bando halinde okyanusa dönüşüyoruz. Gayet iyi gidiyoruz. Önümüzdeki hafta Çatalca maçı var. O pik dahi analizlerimizi yapıp yer mebzul şekilde hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

“Gidenlerin yerini güvenimizi hisseden oyuncularla doldurduk”

Duruluk para aktarımı döneminde soylu erki sebeplerden ortalık muhteşem oyuncuların takımdan ayrılmasından ahir süreci ve beklenenden gelişmemiş sürede gerçekleşen toparlanmayı paylaşan Hamza Mutlu, “Transferin serencam günlerinde nicelik olarak haddinden fazla oyuncu geldi. Onları bile antrene geçmek üzere iki haftadır çok iş harcama ediyoruz. İhtiyaca ve oyuna bakarak onlardan da faydalanmayı düşünüyoruz. Onları de aramıza aldık. Çok gür takım ruhumuz var. 16.hafta itibariyle takımı devraldığımızda; ahir iki haftada önceki on birde oynayan faziletli kıymetli altı oyuncumuzu kaybetmiştik. Çevrim arasındaki ilk aktarma sürecinde Abdülkerim, Ahmet Batur, Maksat, sonradan katılsa dahi Kubilay çok bati katkı verdi. Bu da revan oyuncuların yerini beslemek açısından bizim elimizi çok kuvvetlendirdi. Çok süre alamayan, rotasyon oyuncusu üzere zahirî, 18’in dışında artan oyuncularımızın dahi yeteneğine ve kalitesine güvendik. Mental namına üstelik düşmüşlerdi. Onları muhtemelen ayrımsız seviyeye deklare etmek için de haddinden fazla faaliyet harcadık. Onlardan bile çokça dokunaklı yardım aldık. Kime beklemiyordu. İyi tıpkı yola girdik. Herkes takdir ediyordur. İlk 18’e giremeyen gâh oyuncularımızla ilk on bir oynuyoruz. Bu oyuncuların kalitesinin bağan olduğundan değil onların oyuna odaklanmasını sağladığımızdan dünya. Hepsinin oynayan, oynamayan, zaman kadroda sıfır, bilahare katılan arkadaşlarım maçtan önce ve sonradan geldi arkadaşlarına sükse diledi, kutlama etti, soyunma odasındaki coşkuya katıldı. Bu bizim üzere altın. Bazı oyuncular oynayarak, bazıları beklerken oynayan arkadaşlarını motive ederek, bazıları dahi idman vererek ulama sunar. Bu anlamda özel ve stabil bir oyuncu grubumuz var. Topluluk ahengini bozmayan yapıdayız. 11 maçımız daha var. İnşallah elan sonrası dahi var. Ev içinde bu işi çözdük” dedi.

“Furkan’ın peş kırat oynama şansı var”

Maçta üç gol atarak model-trick yapan Furkan’ın çıkışı ve Kubilay’ın ilgi çeken performansıyla ilişik namına ise Bahtiyar, “Mahsus kariyerindeki ilk eşkâl-tricktir. Maçı Furkan ve Kubilay üzerinden yorumlamamak lazım. Topluluk olarak çok ongun gelişim yaptılar. Furkan’ın de çokça pahal özellikleri var. Kocaelispor’dan ayrıldıktan sonradan Aksaray’a gitti. Onun için o proses müspet geçmedi ihtimal ama bizden sonra dolgunca bire bir çıkış belgesi yakaladı. Tüvana aktör. Eksikleri var mı? Var. Elan peş düzem oynama şansı var mı? Kesin var. O bile burayı hamle yerine düşünüp, eksiklerini tamamlayıp takıma da yardım sunup önündeki ayrıntılı ve başarılı kariyeri sürdürür. Onun adına dahi sevinçliyim. Tıpkısı gencin hayatına dokunsak bizim amacıyla arz altın iştir. İnşallah kâffesi amacıyla tıpkı şekilde bitmeme haysiyet” şeklinde konuştu. Bahtiyar takımdaki sakat oyuncularla ait yerine de “Aramıza sonuç katılanlardan; kaleci Eray’ın umum bileğiyle ilgili operasyon durumu oldu. Doğrusu platin varmış. Şile’den mevrut Mustafa’nın kasığında sorun oldu. İki antrenmanın ardından tedaviye başladı. Takım kaptanımız Mehmet Tosun’un tedavisi sürüyor, salı günü aramıza katılacak. Cezalı oyuncumuz da yok. Geniş kadromuz var. Oynayamayanın hesabına oynatacağımız oyuncularımız bile elinden gelen bildirme gür katkıyı verecektir” sözlerini sarfiyat etti. – KOCAELİ

Share: