BBP Malatya Karı Kolları İstişare ve Tanışma Toplantısı yaptı

Balaban Irtibat Partisi (BBP), Malatya’de İl Karı Kolları İstişare ve Muarefe Toplantısı düzenledi.

BBP Karı Kolları Umumi Başkanı Istek Keder, Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, 2 gündür Malatya’bile yüce ziyaretler gerçekleştirdiklerini tabir etti.

Bölge ziyaretlerinde hele kadınlarla buluşmak istediklerini belirten Keskin, Malatya’üstelik üstelik kadınlarla bir araya geldiklerini söyledi.

Seçimlerde rey kullanırken herkesin henüz alıngan olmasını ve bol düşünmesini talip Acı, şunları kaydetti:

” PKK’nın uzantısı olan partiyi Mecliste kabul etmek istemiyoruz. O nedenle hepinizden hatta dilek ediyorum, akla yatkın insanlara rey verelim, akıllıcasına insanlarla alay malay olalım. Kadınlarımız, siyasetin süresince olsun. Biz Nazik Angajman Partisi kendisine seçme ahit söyledik ve söylüyoruz, terörü, terör destekçilerini hiçbir ant tasvip etmiyoruz, sonuna büyüklüğünde onların karşısındayız. Bizim üzere koskocaman olan Türk varlığının bütünlüğüdür, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve bütünlüğüdür. PKK’nın uzantısı partinin ve bu partiye aracısız ya birlikte bilvasıta destek veren cemi oluşumların karşısındayız, hep birlikte karşısında olmalıyız. Kandil’i ve PKK’yı destekleyen hiçbir formaliteci ve tekstil, Türk siyasetinde vadi almamalıdır, desteklenmemelidir.”

BBP İl Başkanı Abdulvahap Karaman üstelik kadınların siyasetteki önemine dikkati çekerek, kadınların saha almadığı tek siyasi hareketin kudretli olamayacağını aktardı.Share: