Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 gaz arzı planlanan yerleşim yerleri yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 maaş enfrastrüktür çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra doğalgaz eşkâl iletimi yapılan ilçelerin altyapıları dahi kaymakamlıklar ve ilçe belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Ilbay Cüneyt Epcim, uray başkanları, vatandaşlar ve ayrıksı ilgililerin katılımıyla düzenlenen açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne geçmiş doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende konuşan Ilbay Cüneyt Epcim, ilçelerimizin yıllarca beklediği doğalgazın bugün bağlandığını ve yıllardır beklenilen bir sorunun çözüldüğünü belirtti.

Ilbay Epcim, dünyada yaşanan enerji sorunlarının ülkemizi mümas geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Kamu dünyada erke yer eke ülkü yerine hücre çarpmakta erke maliyetleri aynı taraftan artmakla gelişigüzel mesail bitmeme ediyor. Şurası anlatım edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı faal enerji diplomasisi sayesinde, ülkemiz erke sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu çokça kocaman görüyor ve kendisine çok haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Zaman hele Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin nazik tıpkısı sükse olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya eş olan bindi veren Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz, bizlerden bugüne büyüklüğünde desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Himmet Bakanımız Vedat Bilgin, Erke Vekil Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, ilçe belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden belde teşekkür ediyorum.”

Törenin ardından Epcim, ilçede doğal gaz hattı bağlanan Canan Altuntaş’ın evine mihman oldu. Ilbay Epcim, Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de mihman olduğu aileyle doğal gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Sevgili Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk defa gaz kullanmaya başladık. Çok bahtiyar olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

İlçelerde düzenlenen doğalgaz törenine Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, AK Tümen Bayburt İl Başkanı Hacı Büyük Polat, kaymakamlık uray başkanları, kaza kaymakamları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: