Bayburt’ta “Türkiye Yüzyılı ve Cahillik Paneli” düzenlendi

Bayburt’ta, “Türkiye Yüzyılı ve Deneyimsizlik Paneli” gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt Terbiye Kültür ve Bakım Vakfı ile Eğitime Destek Platformu (EDEP) Bayburt Temsilciliği hisse senedi birliğinde Bayburt Üniversitesi Baberti Kampüsü’nde kâin Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda düzenlenen panelde konuşan Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, öğrencilerin paneli gönülden izleme etmesini istedi.

Bayburt Üniversitesi herkesin üniversitesi olduğunu tamlayan Türkmen, “İnşallah gittikçe ortaöğretim ve ortaokuldaki kardeşlerimiz birlikte üniversitemizi tercih edecektir. Panelin düzenlenmesinde emeği güzeşte parçalanmamış kuruluşlara teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

INCELIK İl Temsilcisi ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birleme Ayengin üstelik vasat olarak ortamında eğitim olan temas tür faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

Gençlerin ülkenin geleceği için önem taşıdığını vurgulayan Ayengin, “Gençlerimiz yarının Türkiye’sini, dünyasını mensur edeceklerdir. Gençlerimiz daha geçmiş dahi kendilerini kanıtlama ettiler. Görev kendilerine düştüğünde neler yapılabileceğini gösterdiler.” dedi.

Bayburt Terbiye Hars ve Bakım Vakfı Başkanı İsrafil Yiğit dahi öğrencilere ve vatandaşlara destek vermeyi amaçladıklarını, bu kabil organizasyonlarda düz almaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Daha bilahare GENAR Araştırı Şirketi Umumi Heyet Başkanı İhsan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, AK Tümen Bayburt Mebus Fetani Battal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Şehremini İsmet Saika, Bayburt Kol Umumi Heyet Başkanı Abdurrahman Şentürk ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Türkiye’nin gelecek yüzyılı üstüne değerlendirmelerde bulundu.

Panele, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: