Bayburt Üniversitesi 15. yılını dinleti coşkusuyla karşıladı

Cumhuriyetin 100. yılı ve Türkiye yüzyılının başlangıcı olan 2023’te 15. yaşını kutlayacak olan Bayburt Üniversitesi, Koliva grubunun sahne aldığı konserle ’15. Yılı Karşılama’ coşkusunu yaşadı.

‘Gurur komple yüzyıldan kavrayış dolu yüzyıla’ sloganı ile duyurulan ve Bayburt Eğitim Bilimi, Hars ve Hizmet Vakfının katkılarıyla planlı 15. yılı gelecek konserinde hayalet alan Koliva grubu, Busenaz Sürmeneli Spor Salonunu dolduran hararetli kalabalığı Karadeniz ezgileriyle selamladı. 15. Yılını ‘Bilim, Ekin, Tekellüm ve Spor” alanlarında 15’er kavrayış etkinlikle taçlandırmayı hedefleyen Bayburt Üniversitesi, 2023 yılının mahmul yoğun geçeceğinin mesajını konser coşkusuyla verdi. Koliva grubunun birbirinden domuzuna Karadeniz ezgili eserlerine bilcümle tıpkısı ağızdan zevcelik fail neşeli, 15. yıl dinamizmini yansıttı. Akademik ve yönetimsel personel ile öğrencilerin yanında halka üstelik meydanda olan konser, Bayburt’un müzakere tarihinin unutulmaz anlarına ayrımsız yenisini ekledi.

Konserin küşat konuşmasında 15. Sene lansmanını özne Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Cumhuriyetin ideallerine ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun ayrımsız dönüm yılı için hazırlıkları tamamladıklarını duyurdu. Rektör Türkmen, “Yüzyılların dönüm noktası olan bu özel yılı, Üniversitemizin 15. yapılış yıldönümüne tıpkı dönüm yılı ruhu kazandıracak 15’ler etkinlik dizisi ile karşılıyoruz. 15. Sene geneline yayacağımız ‘Bilim, Kültür, Hanek ve Spor’ temalı 60 etkinlikle Türkiye Yüzyılına methal yapacağız. Üniversitemiz tarihinde bire bir milat olmasını hedeflediğimiz 15. sene, gündeş dünyanın şef nesillerini katmak amacıyla müstelzim seferberliğin motivasyonu olacak. Sürdürülebilir yüzyıllara akıllıcasına sakıncasız adımlarla ilerlerken, Üniversitemiz amacıyla iftihar yoğun ayrımsız güneş ve bellek kurmanın onurunu yaşıyoruz. 15. yıldaki 15’ler etkinlik dizisi, tıpkısı gün yazımı adına Üniversitemizin kurumsal belleğine karışık bırakacak.” ifadelerini kullandı.

Konsere hissedar olan Bayburt Yetişek, Kültür ve Bakım Vakfının Başkanı İsrafil Yiğit dinleti konuşmasına Bayburt Üniversitesinin 15. yılını tebrik kartı ederek başladı. Bayburt Üniversitesinin kavrayış projelerinin Bayburt’un sürdürülebilir kalkınması açısından az çok makro olduğuna vurgu fail Alp, sivil dernek adına amaçlarıyla örtüşen bu vizyona eş olmaktan ve bindi sunmaktan duydukları memnuniyeti bildirdi.

Konser böylelikle Koliva grubu üyelerine teşekkürname üzere yeniden sahneye sâdır Rektör Türkmen’in, bu ateşin konserin önümüzdeki süreçteki konserlerin habercisi olduğu yönündeki müjdesi alkış tufanı ile karşılandı. – BAYBURT

Share: