Batman’da acıklı yöntemi ile İngilizce eğitimi alan 19 bala sertifika aldı

Batman Üniversitesi Sürekli Eğitim Bilimi Merkezi vasıtasıyla planlı acıklı tekniğiyle İngilizce kursunu bütünleyen 19 çocuğa sertifika verildi.

Daim Eğitim Merkezinde planlı törene Batman Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo, zor akademisyen Prof. Dr. Ruşen Bahadır ve aileler katıldı.

6 maaş dram yöntemi ile Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Başaran’dan İngilizce eğitimi düzlük çocuklar hazırladıkları gösterimi sundu.

Daha sonradan kursu tamamlayan 19 çocuğa sertifikaları verildi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo, yaptığı konuşmada, 7-13 gözyaşı aralığındaki 19 çocuğun dram yöntemiyle İngilizce eğitimi aldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Drama ve baziçe ile çocukların mesafelik geçirecekleri, akranlarıyla eğlenceli beş altı diliminde öğrenmelerine olanak sağlayıcı bire bir uygulamayı gerçekleştirdik. Bu yıl dahi yeniden tekrarını infaz etmek istiyoruz. 19 evladımız, yarının gençleri şimdiden ecnebi dilleri öğrenmelerine dil olmanın kıvancını yaşıyoruz.”Share: