Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Kütahya’da partisinin devlet kongresine katıldı

Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Seçimlerin öncesinde bütün uzuv sayımızı 500 bin hedefine ulaştıracağız.” dedi.

Erbakan, Kütahya’da belediyeye ilişkin sosyal tesiste partisinin 2. Macerasız İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, on paralık kimseden müzaheret almadan, Cenabıhak’ın yardımı ve milli görüşün bereketiyle bugünkü duruma ulaştıklarını söyledi.

Seçime kadar 500 bin öğür üyesine ulaşmayı hedeflediklerini tamlayan Erbakan, şunları kaydetti:

“Baştan Zenginlik Partimiz Türkiye’nin sunu hızlı büyüyen siyasal partisi durumuna gelmiştir. Haziran ayında Yargıtayın açıkladığı resmi rakamlara bakarak bir kamer içerisinde yer fazla unsur kaydeden fırka; Yeniden Zenginlik Partisi olmuştur, böke olmuştur. Bire Bir ayda, haziran ayında 18 bin unsur kaydettik. Temmuzda kendi rekorumuzu egale edip ayrımsız ayda 32 bin örgen kaydettik. Bu kamer bir ahir ülke başkanları toplantımıza kadar bire bir ayda 50 bin kaydedeceğiz ve örgen sayımızı 350 bine çıkaracağız. Seçimlerin öncesinde toplanmış unsur sayımızı 500 bin hedefine ulaştıracağız.”

Siyasetin “perestiş” namına yapılması gerektiğini söyleyen Erbakan, “Milletimiz bu iki blok beyninde sıkıştırılmak istendi. Açın televizyonları, açın gazeteleri kardeşim. İktidar tarafındaysan desise Halk İttifakı. İktidara muhalefetsen aldatma sana altılı ganyan masa. Bambaşka tıpkı öz namevcut. Temel halas olan milli görüşü, Baştan Bolluk’ı göstermiyor. 50 senelik milli düşünce tarihinde bu hep hakeza oldu. Sağcıysan buraya git, solcuysan buraya git, milli görüşü müşahede. Bugün da tıpkısı molekül yapılmak isteniyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu altılı ganyan masadan millete yararlı gelmez”

Altılı Ganyan masa görüşmelerine da değinen Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşte altılı masanın geçmiş üç gündemi belirlendi. İlk üç gündemden birincisi ‘Mecliste çoğunluğu elde edersek yapacağımız geçmiş iş İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden hayata eylemek olacak.’ Biz yararsız mı diyoruz? Bu altılı ganyan masadan millete hayır gelmez. ‘İktidar olursam önce işim İstanbul Sözleşmesi’ni baştan yürürlüğe sokmak olacak.’ diyen bire bir yapıdan bu millete bire bir müfit gelir mi Allah aşkına. İstanbul Sözleşmesi almak, toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında cinsiyetsiz cemiyet hazırlamak demektir.”

Erbakan, projelerinin, ivedili gösteri planlarının, milli nesep paketleri ve kadrolarının amade olduğunu dile getirdi.

Programda, Baştan Bolluk Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezmen, Erbakan’a çini pano ihsan etti.Share: