Başkent EDAŞ şita hazırlıklarını sürdürüyor

Başşehir EDAŞ, Bartın’birlikte 2022 yılında üstelik aralıksız sürdürdüğü hizmet ve yatırım faaliyetlerine eklenmiş adına kışın oluşabilecek olumsuzluklara cebin hazırlıklarını sürdürüyor.

Hükûmet Merkezi Hayatiyet Tevzi A.Ş (Hükûmet Merkezi EDAŞ) Bartın’dahi kaliteli ve selis erke için şehir merkezi karışma 4 ilçenin ayrımlı karye ve mahallelerinde 189 personel, 45 açar ile şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, restorasyon ve yatırım çalışmalarına bitmeme ediyor.

Yapılan açıklamaya bakarak, el genelinde toplamda 134 milyon liraya vasıl bütçeyle, arızaların gerçekleşmeden önlenmesi ve tüketicilerin abat aynı şita geçirmesi için sene süresince çalışmalarını sürdüren şirket, 25 sayı tevzi trafosu, 112 adet dokunaklı gerginlik dağıtım panosu ve 6 adet beton köşk kasılma ederek çalışmalarını sürdürdü.

Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Şirket montajını gerçekleştirdiği 21 göze, bin 434 adet amut ve 958 nüsha aydınlatma armatürüne eklenmiş namına, 20 nüsha yapı, 6 nüsha rekiz üstü transformatör, 155 adet yer tevzi kutusu ve 302 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 40,85 kilometre uzunluğunda marjinal kablosu ve 8,66 kilometrelik enerji aktarım hattı yapı ederek alternatif hatlarla neşelilik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi. Alanında tecrübeli düzlük ekipleri ile sakır sakır teyakkuzda olan Başkent EDAŞ, edisyon şita şartlarının hastalık olabileceği facia kaynaklı aksaklık ve kesintilere müteveccih olarak üstelik hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda iştirak; vahim kar veya fırtına gibi hava kaynaklı afetlere alın hazırladığı kıran gelişim planlarıyla oluşabilecek arızaların arz gelişmemiş sürede giderilmesi için vacip vasıta bakımlarını tamamladı, aksaklık onarımında gerekseme duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı.

Ayedaş ve Toroslar EDAŞ ile alay malay Enerjisa Enerji’nin 3 cümbüş tevzi şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, Bartın’a munzam namına Ankara, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde bakım veriyor.

Hizmet verdiği illerden birinde, dokunaklı kar, sıkıntı ya bile dominant gibi büyük afetlere işaret eden hava bilgisi tahminlerinin oluşması yerinde iştirak, hizmet verdiği başka illerden veya özge Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nden bindi ekiplerini teyakkuza geçirebiliyor. bahis konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla iştirak, kıvrak erke üzere söz konusu bindi ekiplerini ilişkin miftah ve ekipmanlarıyla genişlik hızlı şekilde kıran bölgesine zeki ettirebiliyor. – BARTIN

Share: