Başkaldırı öncesi Gül hastalık Kazakistan’daydı?

Veri: Övünme Özdal- Deniz Adalı

Soros ve Mağrip destekli grupların şiddeti tırmandırdığı Kazakistan‘a Türkiye‘den özen çeken tıpkısı mülakat yapıldığı ortaya daha çok. 

11. Reisicumhur Abdullah Gül‘ün Teşrinisani kocaoğlan böylelikle Kazakistan’a gittiği öğrenildi.  

Gül’ün Kazakistan ziyareti sırasında yaptığı görüşmeler üzerine ayrıntılı hikmet paylaşılmadı. Yaptığı yurtiçi ve yurtdışı ziyaretleri kendi ferdî sayfasından duyuran Andullah Gül, bu ziyaretteki temaslarla ilgilendiren mufassal paylaşım yapmadı. 

Birçok dönüş olduğu ve kimlerle görüşüldüğü kesin namına isimsiz Kazakistan ziyaretinde Gül’ün yaptığı temasların bazıları kamuoyuna yansıdı.

Astana Kulubü’nü müzakere fail Gül burada tıpkısı meşveret yaptı. 11 Reisicumhur Kazakistan ziyareti ile ilişik olarak da Hıyanet Farabi Kazak Milli Üniversitesi tarafından namına gönüllü profesörlük ünvanı verildiğini paylaştı. 

FETÖ‘nün Kazakistan’üstelik bir nice alım ve ihtişam zarfında mefret ayrımsız gücü elinde bulundurduğu biliniyor. Daha önceki Türk devletlerinde FETÖ’ye verdiği destekleri ile tanıdık Gül’ün Kazakistan’de kim evet da hangi alım temsilcileri ile bir araya geldiği daha bilinmiyor.

Share: