Başbuğ Tanfer’den Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Erzurum Site Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü zımnında kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Hüseyin Tanfer, “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ ün “Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz” diyerek bizlere gönül ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluşunun 99. Yıldönümünü kutlamanın çekicilik ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Irade umursamayan koşulsuz milletindir”

Site Konseyi Başkanı Tanfer yayımladığı mesajında şunları kaydetti; “29 Ekim 1923’te bile “Egemenlik aldırışsız koşulsuz milletindir” ilkesi ve ülkemizi asri medeniyetler seviyesinin konusunda emisyon hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Biricik sembol, Biricik kavim, Yegâne yurt, Yegâne heybet ile kurduğumuz, el erki ve el iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin tükenmez varlığı ile ilelebet devam edecektir. Zaman, değme zamankinden çıktı sahip çıkmamız müstelzim Cumhuriyetimiz, muadele, hürriyet ve çağcıllık ilkelerinin yanı sıra şişman aynı düşüncenin ürünüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, vikaye etmek, Nazik Alemdar Atatürk’ün inkılaplarıyla aydınlanmış yolda emniyetli ve aktif adımlarla palazlaşmak zorundayız. Bu yolda yürürken katiyen milli değerlerimizden edim doğramak milli irtibat ve beraberliğimizi arttırmak ve bu değerleri yarınlara akva olarak teslim etmekle görevliyiz.

Bu duygularla Türkiye Cumhuriyetini kuran ve bizlere hayat eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarını; Cumhuriyeti inşa etmek, kollamak, yaşatmak ve yükseltmek için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet, utanmak ve şükranla anıyoruz.100. yılda bu tarihi günü, bizi tığ fail eş değerlerimiz etrafında temas zamankinden elan hareketli bir şekilde kenetlenme günüdür. Cumhuriyet Altını Bayramımız kutlu olsun.” – ERZURUM

Share: