Bartın’da TOKİ ev kurası heyecanı yaşandı

Bartın’da TOKİ basamak kurası heyecanı yaşandı

BARTIN TOKİ marifetiyle Bartın’bile inşa edilecek 850 ev üzere ad çekme çekişilişi gerçekleştirildi. Vatandaşların vahim rabıt gösterdiği ad çekme çekilişinde hak sahibi olanlar şişman bahtiyarlık yaşadı.

Cumhuriyet tarihinin en balaban sosyal konut projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi dahilinde Bartın’da 400, Amasra ilçesinde 100 ve Kozcağız beldesinde 350 gelmek üzere toplam 850 ev nesir edilecek. TOKİ eliyle düz yazı edilecek 850 ev için doğruluk sahiplerinin belirlenmesi amacıyla kura çekilişi Bartın Umum Yetişek merkezi salonunda gerçekleştirildi. Konutlar için 16 bin 689 başvuru muteber müracaat sağlandı. Vatandaşlar kura çekilişine kısık ilişki gösterdi. Ad Çekme çekilişinin yapıldığı mağaza tamamıyla dolarken bir nice vatandaşta ad çekme çekilişini yapı dışına kurulan dev ekrandan takip etti.

Kura çekilişi öncesinde mütekellim Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Zaman, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük ve yeryüzü balaban sosyal göz projesi adına duyurduğu “İlk Evim, İlk İş Yerim” Projesinde vatandaşlarımızın eş sahibi olmaları yönünde majör tıpkı girişim atıyor ve ilimiz amacıyla ad çekme çekimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kura törenimize hepiniz kalburüstü geldiniz diyorum. Içtimai heybet olma anlayışının bire bir gereği olarak serencam 20 yılda TOKİ aracılığıyla ülkemize ve ilimize dayanıklı çokça göz, kamu hizmet binası ve toplumsal donatılar kazandırılmıştır. “İlk Evim, İlk İşyerim Projesi” ile hayata geçirilecek bölük ve işyeri seferberliğiyle üstelik insanımızın karı ve işyeri sahibi olması kolaylaşacak, icar öder kabil mal sahibi olmaları sağlanacaktır. Bilindiği için Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla car edilen Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik şişman toplumsal hane projesine başvurular, 14 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Ülkemiz genelinde olduğu kabilinden, ilimizde de vatandaşlarımız Projeye büyük tıpkı ilişki gösterdi. İlimiz genelinde Bartın Merkezde 400, Amasra’de 100 ve Kozcağız’de 350 ev almak üzere zaman bütün 850 ev için kura çekeceğiz. 400 bölük üzere 13930, 100 konut için 1553, 350 ev amacıyla 1206 vatandaşımızın başvurusu kabul edildi. Bugün burada az bilahare çekilecek kuralar ile ev sahibi olacak kül vatandaşlarımıza evlerinin balkı olmasını diliyorum. Tanrı ödeme kolaylığı versin. Cılız adı çıkmayanlara bile arz gücük sürede gönüllerinden güzeşte lüp baht olmasını Kocaman Rabbimden diliyorum. Bu önsezi ve düşüncelerle, böyle bire bir projenin uygulanmasına önderlik fail Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve koordinesini sağlayan Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Hedef Kurum’a şükranlarımı sunuyor, projenin ilimizde gerçekleşmesinde emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra başlayan ad çekme çekiminde ilk talihlileri belirleyen topları Bartın Valisi Nurtaç Arslan çekti. Kuradan isimleri sâdır vatandaşlar büyük bayram yaşarken mutluluklarını telefonla aradıkları yakınlarıyla paylaştı. Emekliler kategorisinden başvuru özne ve ad çekme sonucu basamak sahibi olmaya türe kazanan Ahmet Yılmaz, “Valla çok mutluyum. Bu üçüncü katılışım benim. Baht bugüne oldu. Cenabıhak devlete arızalanma vermesin. Bambaşka diyecek aynı şeyimiz bulunmayan.” Şeklinde konuştu.

Share: