Bartın’da her gün 8 bin 500 öğrenciye ücretsiz kemirmek

Milli Terbiye Bakanlığının sağladığı imkanlarla Bartın’dahi 8 bin 500 mektepli, ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Bartın ve Amasra Hoca Evleri ile Amasra Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otel’inde besin mühendisleri kontrolünde hazırlanan yemekler, kahvaltıda 15 zümre, sair öğünlerde ise 4 nev kendisine öğrencilere sunuluyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Oğuzhan Çevik, AA muhabirine, müdürlüğe ilişkin 11 pansiyonda kalan bin 500 mektepli ile mecmu rastgele periyot 8 bin 500 öğrenciye ısıdam kemirmek hizmeti verdiklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı protokol çerçevesinde gerekseme sahibi 283 öğrencinin de ücretsiz aşındırmak hizmetinden faydalandığını kaydeden Çevik, yemeklerin herhangi bir dolaşma yoz ortamlarda azık mühendislerinin kontrolleri altında hazırlandığını aktardı.

Öğrenci sayısının da gelişigüzel geçen devir arttığını anlatım eden Enerjik, “Pansiyonlarımızda sabah kahvaltısı menüsü 10-15 garip, ücretsiz taşımalı yemeğinden yararlanan öğrencilerimize de 4 cins aşındırmak vermekteyiz. Menülere baktığımızda dana rostodan sulu köfteye, düğü pilavından bulgur pilavına, iskenderden dönere büyüklüğünde aynı insanın neye ihtiyacı varsa, bir restorana girdiğimizde hangi yiyorsak Milli Eğitim Bakanlığına mecbur kurumlarda üstelik ücretiz yerine o yemeği yemekteyiz.” diye konuştu.

Öğrencilerden Mevagül Atalay de değme kumanya değerinden yemekleri bulduklarını belirterek, “Memnunuz. Yurtta üstelik açıklık defa yemeklerimiz üstelik geliyor. Fena Hâlde tıpkı tahsil hayatı geçiriyoruz.” dedi.

Öğrencilerden Asım Dolan ise yüksek kumanya değerlerine ehil yemeklere okullarda ulaşabildiklerini ve yemeklerden memnun olduğunu dile getirdi.

Share: