Baro Başkanı Aktürk mazbatasını aldı

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurulla baştan başkanlığa seçilen Erzincan Baro Başkanı Hiçlik Aktürk mazbatasını alarak göreve başladı.

Mazbata töreninin arkası sıra bire bir müşavere işleyen Baro Başkanı Hiçlik Aktürk, “Umumi Kurul’da tarafımıza gösterilen büzük; şahsımı ve emek arkadaşlarımı ziyadesiyle onurlandırmıştır. Umumi Kurulumuzun ortaya koyduğu kaime, bizler amacıyla işte bu eke yolun başlangıcıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Baromuzun 50. yılının kutlanacağı bu dönemde, geçmişimizden aldığımız esin ve genel kurulumuzun bize gösterdiği hazzetme ile; mesleğimiz, meslektaşlarımız, Baromuz ve kanundan kaynaklanan görevlerimiz amacıyla sonsuz aynı çabalama ve ateş parçası benzeri emir ile çalışacağız.

Bir kere daha Genel Kurulumuza, gösterdikleri büzük ve ortaya koydukları angajman ruhu amacıyla zevalsiz şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

“yönetim kurulu geçmiş toplantısını yaptı”

Erzincan Barosu Yalınç Umumi Asamble Toplantısında Baro Başkanlığına seçilen Ihtiyaç Aktürk ve yönetim kurulu üyeleri önce toplantısını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantının peşi sıra fariza bölümü yapıldı.

Başkan Yardımcılığına Av. Sinan Arslan, Umumi Sekreterliğe Av. Duygu Güner, Saymanlığa Av. Kağan Yeşil seçildi.

Adli yardım bürosuna Av. Esame Akdağ, CMK bürosuna Av. İlteriş Kağan Değer Aydemir, Av. Emrah Arslan, Av. Erdal Artuç ve Av. Sevgili Gün görevlendirildi.

Ayrıca Avukat Hakları Merkezi kurularak kamu yönetim kurulu üyeleri merkezde görevlendirildi.

Baro Başkanı Aktürk, “Yönetim kurulumuzun evvel toplantısında görev dağılımını yaparak çalışmalarımıza başladık. Yıpranmamış dönemde dahi mesleki sorunlarımızı ve çözümlerini takibe bitmeme edeceğiz.

Demokrasinin tüm çalım ve kurallarıyla yerleşmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması, kuvvetler ayrılığı ve hız bağımsızlığı üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yapacağımız çokça madde var. Birlikte çalışacağımız arkadaşlarla ahali ele verip evire çevire hizmetler vereceğime inanıyorum. Herkese bire bir el daha teşekkür ediyorum.” dedi. – ERZİNCAN

Share: