Balıkesir’deki kalifiye ayyarlık operasyonunda 4 berbat tutuklandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, amme gurur ve kuruluşlarının zararına nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 zanlıdan 4’ü tutuklandı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan 9 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılardan 1’i emniyetteki, 1’i de savcılıktaki ifadesinin peşi sıra azade bırakıldı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye gönderme edilen 7 şüpheliden 4’ü çıkarıldığı nöbetçi barış ukubet hakimliğince tutuklandı, 3’ü adli kontrolle salıverildi.

Balıkesir İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Kürsü Amirliği ekipleri, bazıları yeşil reçeteye bağımlı ilaçların yöntemsiz rapor düzenlenerek piyasaya sürüldüğünü, ecnebi uyruklulara satıldığını, bu şekilde amme alım ve kuruluşlarının zarara uğratıldığını tespit etmiş, İstanbul, Kilis ile Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde bazen adreslere 14 Aralık’ta ameliyat düzenlemişti.

Ekipler, ocak ve gelişim yerlerindeki aramalarda, 12 bin 400 analjezik niteliğinde hap, 300 enjeksiyonlu çözelti içeren kan sulandırıcı niteliğinde iğne, 146 sentetik ecza hap, 1,78 gram yaman, 0,57 gram metamfetamin ile dijital materyaller ele geçirmiş, “kamu kurum ve kuruluşları zararına kalifiye dolandırıcılık”, “eroin ticareti”, “resmi ve özel belgede sahtekârlık” suçlamalarıyla 9 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Share: