BAL-SEN Basit Umumi Müesses yapıldı

Devir Ailesi Sendikası (BAL-SEN) basit umumi kurulu gerçekleştirildi.

Malatya’da bulunan sendika bürosunda yapılan ve bir tane adayın bulunduğu seçimde Burak Dinçer baştan genel başkanlığa seçildi.

Dinçer, umumi kurulda, mebde kendisine öncelikle memurların finansal ve içtimai yönden haklarının iyileştirilmesini amaçladıklarını söyledi.

Burak Dinçer, önümüzdeki süreçte göz bankacılık ve sigortacılık bakım kolundaki memurin namına karar mekanizmasında bayram sahibi girmek için ellerinden mevrut çabayı harcama edeceklerini ifade etti.

Kesim bankacılık ve sigortacılık bakım kolundaki memurin yerine yürüttükleri çalışmalar üzerine bilgi veren Dinçer, şunları kaydetti:

“Üyelerimizin uğradıkları bireysel ve örgütsel haksızlıkları alım yöneticilerine bir numara doğrudan kanuni yollarla bildirilmesi sendikamızın birincil görevidir. Sendikamız üyesi olsun olmasın bütün çalışanlar için türel adına hazırlanması müstelzim dilekçelerin hazırlanmasında ve takibinde arkalamak, sevgili açılması ve takibi gibi konularda personele gerekli destekleri vermekteyiz. Antrparantez sendika üyelik numarası ile sendikamızın anlaştığı ve sözleşme yapmakta olduğu birlik şirketler ile hususi indirimler alarak hizmet alınmasını sağlıyoruz. Bunların dışında sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, aksiyon sağlığı güvenliği, görevde yükselme sınavlarıyla ilgili düzentileme, Içtimai Asayiş Kurumu personelinin kâin unvanının önüne Toplumsal Düzenlilik (SG) eklenmesi, çekicilik personeline paydaşlık paylarından muafiyet verilmesi, içtimai güvenlik denetmenlerinin gurur içine alınması, SGK personelinin katma ifa oranının artırılması, ödenen ücret ve munzam gelirlerin emekliliğe esas kazanca yansıtılması, İstanbul, Ankara kadar büyükşehirlerde çalışanlara katma özel bakım tazminatı verilmesi gibi bir nice konuda çalışmalar yürütüyoruz.”

Share: