Bakan Izdıraplı, “Ukubet Yiyecek Fıstık Ye” dedi, sürücülere Osmaniye fıstığı ağırlama etti

Icra Vekili Üzüntülü, “Ceza Yiyecek Fıstık Ye” dedi, sürücülere Osmaniye fıstığı izzetüikram etti

OSMANİYE – Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Kederli, miftah sürücülerine “Ukubet Yiyecek Fıstık Ye” sloganıyla Osmaniye’nin anılmış vadi fıstığını izzetüikram etti.

Osmaniye’yi Enformasyon Derneği yoluyla 7 Aile Osmaniye’nin kurtuluş haset etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye- Adana otoyolundaki aplikasyon noktasında vatandaşlara “Ceza Yeme Fıstık Ye” sloganıyla şehrin sembolü olan düzlük fıstığı dağıtıldı. Osmaniye’de mevcut Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü dahi etkinliğe katılarak sürücülere ve yolculara “bereketli yolculuklar” dileğinde bulunup düz fıstığı ağırlama etti.

Etkinliği düzenleyen Osmaniye’yi Tanıtma Derneği Başkanı Bahri Ak Yıldız, seçme sene tıpkı sloganla aynı noktada anahtar sürücülerine saha fıstığı ikramı yaptıklarını belirterek, “Bugün Osmaniye’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun yıldönümü. Osmaniye’den güzeşte araçlara Osmaniye’nin milli ürünü kayran fıstığı ikram ediyoruz. Amacımız Osmaniye’mizi öncelemek. Osmaniye 26 almanak bire bir el olmasına rağmen çok aşkın tanınmıyor. Özellikle meydan fıstığını ve Osmaniye’yi takdim etmek üzere buradayız” dedi.

Share: